SMB beállítás

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: SMB beállítás

HozzászólásSzerző: Gigicuci » 2013.03.31. 20:57

Még egyszer bottal sem piszkálom meg, örülök, hogy most működik. :P
Gigicuci

HozzászólásSzerző: ejelhar » 2013.03.31. 19:53

:-)
Úgy tűnik te úgy óvakodsz a jelszós azonosítástól, mint ördög a szenteltvíztől:-)

"Tehát a vendég fióknak is kellett adni jogosultságot, így már be tud lépni a mappákba,"

Két helyen is, a "Set permission" pontot globálisan kiválthatod ezzel:
Start Menü -> Keresés mezőbe beír: secpol.msc
majd a "Biztonsági beállítások"-ban megváltoztatod:
Hálózati hozzáférés: A névtelen felhasználókra a Mindenki csoportra vonatkozó engedélyek vonatkozzanak: Engedélyezve

illetve ugyanitt:
Hálózati hozzáférés: Névtelen biztonságiazonosító-/névfordítás engedélyezése: Engedélyezve

Persze file rendszer szinten még lehet gond (ugye az előző csak a hálózati jogokról szólt): ezért a "Vendégek" csoportot is hozzá kell adni legalább olvasási joggal.
ejelhar

HozzászólásSzerző: Gigicuci » 2013.03.31. 19:34

Úgy néz ki sikerült beállítani és most működik. Leírom, hogy sikerült, hátha másnak segítek vele.

1.Kiléptem az otthon csoportból és kikapcsoltam. Ez fontos, mert sok embernél ez okozza gondot.

2. Nyilván be kellett állítani megfelelő jogosultságokat a mappákhoz, utána viszont fel kellett venni egy vendég fiókot az alábbiak szerint:

(forrás:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itpronetworking/thread/4327e805-3fdb-4b95-832b-6cf9893d3051/

It should be a file permission issue. You can try the following steps:

On the Desktop:

Enable Guest account on both computers
==================
1. Click Start Menu, type "cmd" (without quotation marks) in the Start Search box.
2. Right-click the exe file and choose "run as administrator".
3. Input the following command in the DOS prompt window and press ENTER:

net user guest /active:yes

Disable Password Protected Sharing
==================
Go to Network and Sharing Center and make sure the Password Protected Sharing is disabled

Set permission
=================
1. Right click the shared file and choose Properties. Go to the "File Sharing" dialog box again, choose the account you use and click Add button.
2. Select its Permission Level to Co-owner.
3. Please also selete EveryOne from the list and click Add.
4. Click Share.

Also go to Advanced sharing and grant full control permission for the users.

If the issue persists, you can turn on Password Protected Sharing and try to access.

For more information of file sharing, please refer to the following link:

http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 27037.aspx

Hope it helps.

Tehát a vendég fióknak is kellett adni jogosultságot, így már be tud lépni a mappákba, hiszen a DUNE lejátszó Guest-ként azonosította magát, de a Guest fióknak eredetileg nincsen semmilyen jogosultsága, főleg ha nem is létezik.

Elég logikátlan, de a lényeg, hogy a fentiek szerint megoldható.
Gigicuci

HozzászólásSzerző: ejelhar » 2013.03.31. 19:12

Gigicuci írta:Umm.. helyesbítek. Már látja magát a gépem, rendben listázza a megosztott mappákat is az Intéző.

Lehet, érdemes lenne jelszót beállítani és úgy megpróbálni?

Igen, ez az egyszerűbb mód*. Jelszó nélkül is lehet persze, de az jóval bonyolultabb, sok dolgot át kell állítani. A másik macera pedig az, hogy jelszó nélküli hozzáférést csak egy router mögötti asztali gépen szabad engedélyezni, egy mozgó notebookra ez egy bűn rossz ötlet.

*Annyi megszorítással, hogy nagy eséllyel kitallózni így sem tudod (Források, Hálózati böngésző) a Dune-vel, viszont ha a "Források" pontban a Pop Up menüvel felveszed a megosztást (Források, Pop Up menü-> Új hálózati könyvtár), , akkor mindig kéznél lesz.
ejelhar

HozzászólásSzerző: Gigicuci » 2013.03.31. 18:49

Umm.. helyesbítek. Már látja magát a gépem, rendben listázza a megosztott mappákat is az Intéző.

A Dune SMB is látja a mappákat, de ugye csatlakozni nem tud. A jelszó kérést levettem, ahogy írtad, nincs változás, nem tud csatlakozni. Tehát ott vagyok, amikor az első hsz.-t írtam. :)

Az IP címet felveszem a listába, köszönöm!

Lehet h érdemes lenne jelszót beállítani és úgy megpróbálni?
Gigicuci

HozzászólásSzerző: ejelhar » 2013.03.31. 18:19

Gigicuci írta:Köszönöm, kipróbálom.

Annyi a helyzet még, hogy gép újraindítás után már nincs a hálózatban a DUNE és az DUNE SMB-vel sem látom a gépet.

Dune újraindítás után látom a megosztott mappákat, bár a jelszó kérést kikapcsoltam, mégse tudok csatlakozni. Igaz ezen nem csodálkozom, mert az Intézőben a hálózat alatt nem látszik se a gépem, se a DUNE. pfff. egy rémálom. :?

Meg lehet oldani, hogy rögtön lássa, csak némileg macerás. A probléma: az SMB protokoll nem a reakcióidejéről híres, ez nem sikerült valami túl jól, a Microsoft szerint -a legrosszabb esetben- akár 90 percet is igénybe vehet a hálózaton lévő gépek kitallózása.
Ennek feloldása: a Dune-nek fix IP címet adni, majd ezt a nem változó IP címet felvenni a W7 "c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts és lmhosts" file-aiba.
Nálam pl. ez van bennük (a Dune fix IP-je nálam 172.16.168.2):
172.16.168.2 dune

Ha a saját géped sem látszik a hálózatok alatt, az viszont gond, mi változott még, hogy saját magát sem látja?
ejelhar

HozzászólásSzerző: Gigicuci » 2013.03.31. 17:57

Köszönöm, kipróbálom.

Annyi a helyzet még, hogy gép újraindítás után már nincs az Intéző szerint a hálózatban a DUNE.

A Dune-n látom a megosztott mappákat, bár a jelszó kérést kikapcsoltam, mégse tudok csatlakozni.

Igaz ezen nem csodálkozom, mert az Intézőben a hálózat alatt csak a gépem látszik, nem a DUNE. pfff. egy rémálom. :?
Gigicuci

HozzászólásSzerző: ejelhar » 2013.03.31. 17:38

Gigicuci írta:Sziasztok,
...amikor rányomok a megosztott mappára, akkor azt írja ki, hogy a hálózat nem elérhető és jelszót kér. Elvileg nincs beállítva jelszó, rendszergazdaként vagyok bent és csak a jelszó létrehozása menüpont létezik, nem hiszem, hogy ez a gond.

Szia, pedig ez a gond. A W7 -hálózatról- csak jelszóval védett felhasználói hozzáféréssel enged csak be. na most, két lehetőség van, vagy kikapcsolod, vagy létrehozol egy olyan felhasználót, aminek van jelszava is és azzal éri el a Dune a w7 megosztásait.

Ha notebookról van szó, akkor mindenképpen a második módszert kell használni, ha egy otthoni asztali gépről, ami nem közvetlenül kapcsolódik az internetre, akkor lehet az első módszert is választani.

A jelszóvédelem kikapcsolása W7-en: Start Menü -> Vezérlőpult, itt nagy ikon nézetre átvált -> Hálózati és megosztási központ, itt -balra net- a "Speciális
megosztási beállítások" kiválaszt, majd az "Otthoni vagy munkahelyi" csoport (ebben legyen az otthoni hálózat és ne a nyilvánosba) beállításainál a "Megosztás jelszavas védelemmel" pontnál át kell állítani a "Jelszóval védett megosztás kikapcsolása" értékre.
ejelhar

HozzászólásSzerző: Gigicuci » 2013.03.31. 16:42

Sziasztok,

Létrehoztam a hálózatot (Win 7 WORKGROUP, nem otthoni hálózat, abból kiléptem), látom az Intézőben a DUNE-t, és a hozzá csatlakoztatott HDD-t is. A számítógépről át tudok mozgatni fájlokat a Dune HDD-re.

A DUNE SMB is látja a gépemet, és a megosztott mappákat. Viszont amikor rányomok a megosztott mappára, akkor azt írja ki, hogy a hálózat nem elérhető és jelszót kér. Elvileg nincs beállítva jelszó, rendszergazdaként vagyok bent és csak a jelszó létrehozása menüpont létezik, nem hiszem, hogy ez a gond.

Van valakinek ötlete?

előre is köszönöm.
Gigicuci

HozzászólásSzerző: esgé » 2012.12.18. 17:17

Cartman írta:A listából kiválasztod, hogy pl.: Mindenki
Így mi a helyzet?

Így az a helyzet, hogy tökéletesen müxik...:))) Nagyon köszönöm a segítséget!!! :)
esgé

Következő

Vissza: Lejátszás Windows-os gépről