MKV file lejátszása

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: MKV file lejátszása

HozzászólásSzerző: Timmy » 2013.02.21. 22:48

Érdekes amit írsz, nem láttam még olyat, hogy az egyik MKV-t lejátszotta, a másikat pedig nem. A winchester milyen külső házban van? Másikban nem tudod kipróbálni? Vagy nincs esetleg otthon 2.5-es lemez, hogy a Dune-be helyezve is ezt produkálja-e? Vagy egy nagyobb pendrive, amire ráfér a nem lejátszható MKV-k egyike?
Timmy

HozzászólásSzerző: ChristianID » 2013.02.21. 20:35

Sziasztok!

Néhány napja beruháztam egy TV-301 lejátszóra annak érdekében, hogy ne kelljen állandóan a desktopot a rendszerbe kötve filmet nézni... A lényeg az lenne, hogy a kb. 2,5TB mkv kiterjesztésű, átlag 10-30 MB/s bitrátájú filmből min. a felét nem játsza le "Nem támogatott formátum" hibaüzenettel... ráadásul rá sem jövök, mi nem tetszik benne a playernek, mivel szinte azonos paraméterű (pl. DTS, BD, ) kb. 10GB filmből egyiket csont nélkül lejátsza, a másikat nem (a filmek egy 3TB külső vinyón vannak USB-vel összekötve a lejátszóval)

Kérdésem lenne: Mi lehet a gond :?: (Lejátszó, vinyó új; firmware up to date; a le nem játszott filmek desktopon (pl. BS-Playeren) kivétel nélkül mind megy... :roll:

Előre is thx a segítséget...
ChristianID

HozzászólásSzerző: Kyle » 2013.01.27. 18:24

Én is láttam mostanában pár mkv-t, amely semmilyen Sigma-s lejátszón nem akart képet adni. De az MKVtoolnix-szal cserélve a konténert, megjavult. Azaz nem a kódolással volt a gond. Próbáld ki újramuxolni Te is, az mindössze pár perc és kiderül, hogy a konténer a hibás-e.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Dylan » 2013.01.26. 11:27

Eddig semmi gondom nem volt az mkv file-ok lejátszásával, a HD MAX-om szépen vitt mindent. De most a kezembe került néhány újabb mkv formátumú 1080p-s film, és a lejátszó csak a hangot játsza le, a képet nem. Nagy valószínűséggel a videó kódolása miatt van, mert a többitől eltérően nem 8 bites, hanem 10 bites kódolással készült. Mit tudok tenni ebben az esetben? Létezik olyan firmware frissítés, ami képessé teszi a lejátszásra? Vagy meg tudom változtatni az mkv kódolását valahogyan?
Dylan

HozzászólásSzerző: Doky586 » 2012.11.16. 20:13

Doky586 írta:(...) A Dune pedig nem bír hálózaton ilyen sebességgel olvasni se NFS se SMB protokollal.
A hálózatot leteszteltem a következőképpen: a switchbe bedugtam egy laptopot. az a Synologyról SMB-n át 11MB/s-al (90Mbps) olvasta az adott filmet. a laptop a Dune SMB szerverét 5-8 MB/s-el olvasta-írta. Ez elegendő lenne. Tehát a LAN hálózattal nincs gond!

A Dune hálózati olvasási tesztben csak 1.7 - 2.1 MB/s -ot teljesít (=13-17Mbps), ami SD és 720-as filmeknek elég, de 1080-as filmek egy részének már nem.
NFS és SMB megosztásnál ugyanúgy lassú; közvetlen HDD-ről ennek tízszeresét teljesíti.

Beállításaim:
http://kepfeltoltes.hu/120727/A_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/120727/B_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/120727/C_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mérési eredmények:
http://kepfeltoltes.hu/120727/254186381D_www.kepfeltoltes.hu_.gif - NFS
http://kepfeltoltes.hu/120727/916664365E_www.kepfeltoltes.hu_.gif - SMB
http://kepfeltoltes.hu/120727/1065548574F_www.kepfeltoltes.hu_.gif - HDD

Javaslat hogy hálózaton keresztül hogy nézzek fullHD filmeket ?

Sikerült az NFS után az SMB-t is felgyorsítani. Találtam a dune beállításai közt egy olyat hogy "Fast SMB" ezt bepipáltam (igaz tiltakozott ellene a dune) és ettől felgyorsult..
furcsa hogy ezt senki nem javasolta itt nekem...

(NFS esetén az alapértelmezett UDP átállítása TCP -re javította volt meg)
Doky586

HozzászólásSzerző: Kyle » 2012.08.22. 15:28

kisgyupo írta:...de most megnézem a NAS-okat is, köszi!!

Jelenleg ha bármely lemezed tönkremegy, elveszíted a rajta lévő filmeket. Keresgélned kell, mi hol van (melyik lemezen), ha a lemez a lejátszóhoz van csatlakoztatva, akkor nem éred el a rajta lévő anyagokat a gépeden, másik lejátszón, stb. Ha újabb hely kell, nem csak merevlemezt veszel, de külső házat is. Egy jó NAS minderre megoldást kínál amellett, hogy még számos dolgot megcsinál a számítógéped helyett (pl. torrentezés), és elérhetővé teszi távolról is az összes fájlodat.
Ha rám hallgatsz, ezekből választasz: link...
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kisgyupo » 2012.08.22. 13:30

Köszi, kipróbálom! Még nem gondolkoztam rajta, de most megnézem a NAS-okat is, köszi!!
kisgyupo

HozzászólásSzerző: Kyle » 2012.08.22. 13:26

Elég defregmentálni (ha Windows-os) szerintem. Töredezettségmentesítés azt hiszem a magyar Windows-ban. Lassan gondolkodnék a helyedben egy NAS-on, ha már 3 külső lemezt kell dugdosni...
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kisgyupo » 2012.08.22. 12:48

Szia! Köszönöm a választ!
3 fajta 1 TB -os külső merevlemezt is használok, mindhárom USB 3.0-val rendelkezik, gondolom ezzel nem lehet baj, használat előtt meg lettek formázva.
A BD filmek átlag 30-45 Mbit-el, az mkv-k 10-20 Mbit között futnak a lejátszó kiírása szerint. Felmásoltam egy dvd-t, megnéztem és az nem akadt.
Formázzam újra a merevlemezeket, megszűnhet az akadás?
kisgyupo

HozzászólásSzerző: Kyle » 2012.08.22. 11:06

Ennek több oka lehet, a lényeg, hogy nincs elég adat a lejátszáshoz, vagy túl nag a bitráta a filmben. Mivel a lejátszódban lévő processzor akár 80-90 Mbites filmeket is fel tud dolgozni, így inkább az valószínű, hogy az adott külső lemezről nem tud elég gyorsan olvasni. Pl. mert fregmentált a diszk, vagy felületi hibája van, ahol többször kell próbálkoznia, mire sikerül kilvasni egy-egy szektort. Megnézném másik lemezről, vagy hálózatról, szerintem onnan nem lenne gond. Ha NTFS formátumú a lemez, akkor Windows alatt rendbe tudod tenni, ha Mac-es, vagy EXT, akkor inkább lemezhiba lehet. Még az is lehetne, hogy a nyári melegben túlmelegszik a lejátszó, ezért akadozik a film, de ilyet más még nem írt, illetve akkor nem múlna el addig, amíg ki nem kapcsolod lehűlni.
Kyle
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: HD filmek (pld. mkv, m2ts) lejátszása