Szkennelési probléma

A Dune HD saját jukebox alkalmazásával kapcsolatos kérdések helye

Re: Szkennelési probléma

HozzászólásSzerző: aspius » Ma, 13:49

Kyle írta:
aspius írta:...tehát nyugodtan tegyem fel a legutóbbi Beta Fw-t?...

A Dune esetében mindig telepítheted bátran a bétákat (miért ne tehetnéd, hiszen bármikor visszarakható korábbi is), van, hogy fél évig is csak bétának nevezett van, de általában semmi komoly hiba nincs bennük, fejlesztés viszont annál több.
Arra nincs kapacitásunk, hogy megnézzük egyesével, amiket írtál. Továbbküldöm a Dune-nek, ha fontosnak tartják, bizonyosan megnézik.

Hello,

"hiszen bármikor visszarakható korábbi is"

a legújabb 2009_0332_r15 beta telepítése után már nem jelzi a korábbi FW verziókat, melyekre vissza lehetne lépni ha valami gond lenne az aktuális verzióval.
Az is igaz, hogy a honlapon van egy figyelmeztetés (https://dune-hd.com/firmware/pro4k2/), arra már nem emlékszem, hogy a telepítésnél figyelmeztette-e.

Ezn beta telepítése után is fenn állnak még a korábban jelzett problémák.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.27. 08:04

Kyle írta:

A Dune esetében mindig telepítheted bátran a bétákat (miért ne tehetnéd, hiszen bármikor visszarakható korábbi is), van, hogy fél évig is csak bétának nevezett van, de általában semmi komoly hiba nincs bennük, fejlesztés viszont annál több.
Arra nincs kapacitásunk, hogy megnézzük egyesével, amiket írtál. Továbbküldöm a Dune-nek, ha fontosnak tartják, bizonyosan megnézik.

Hello,

Köszönöm szépen!
Egyébként szerintem elég ha 1-2 filmet, sorozatot megnéztek nem gondoltam, hogy mindegyiket le kellene ellenőrizni.

Mivel a mycollection része a key features-nek ezért meg lennék lepődve ha nem tartana a Dune fontosnak.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.09.26. 17:57

Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.25. 18:24

Kyle írta:
aspius írta:Nem igazan értem ezt a fórumot...

Sok oka lehet, ha nem válaszolunk napokig. Pl. nem vesszük észre a posztot. Vagy nem tudunk hozzászólni. Azért szerintem érted a fórumot, ha megnézed, mennyi és milyen kérdésre általában mennyi idő alatt jön válasz.
A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka. Én azzal kezdeném a helyedben, hogy frissítek a legújabb firmware-re, mert azt nem mondhatjuk a gyártónak, hogy egy régebbi firmware-rel milyen gondjai vannak valakinek!

Szia!

Köszi a választ.
A probléma nyilván valóan nem a világ vége mivel a készülék funkciójában tökéletesen működik csak engem egy kicsit zavar.
A készüléken a legújabb stabil FW van, tehát nyugodtan tegyem fel a legutóbbi Beta Fw-t?
Ami nekem van fent az nem régebbi hanem az egyetlen hivatalos FW, a többi amit felajánl az mindegyik beta.

Gyorsan fel is raktam a Pro 4K II - 200929_0332_r15 - béta verziót, majd újra szkennelés, és sajnos nincs semmi változás, tehát amit a lenti hozzászólásomban írtam az még mindig fenn áll.

"A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka." - a korábbi hozzászólásban írtam hogy a DS videó mindent megtalál, tehát nem gondolom, hogy az oldalak módosítása miatt lenne, de a PCH VTEN / NMJ Toolbox - al is voltak hasonló problémák és azt legalábbis az NMJ Toolbox frissítésével orvosolták a problémát, sajnos a VTEN támogatása megszűnt így ott a probléma még fenn áll.

Az esetleg elképzelhető, hogy megpróbáljátok reprodukálni a szkennelési hibát?

aspius
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aspius 2020.10.01. 13:43-kor.
aspius

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.09.25. 08:04

aspius írta:Nem igazan értem ezt a fórumot...

Sok oka lehet, ha nem válaszolunk napokig. Pl. nem vesszük észre a posztot. Vagy nem tudunk hozzászólni. Azért szerintem érted a fórumot, ha megnézed, mennyi és milyen kérdésre általában mennyi idő alatt jön válasz.
A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka. Én azzal kezdeném a helyedben, hogy frissítek a legújabb firmware-re, mert azt nem mondhatjuk a gyártónak, hogy egy régebbi firmware-rel milyen gondjai vannak valakinek!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.23. 14:54

Sziasztok!

Nem igazan értem ezt a fórumot, mivel egy Dune-HD eszköz vásárlásánál kapott kód használatával lehet csak regisztrálni. Azt felteleznem, hogy így nem csak a felhasználok írnak-válaszolnak hanem a támogatási oldal is nyújt némi segítséget.

Az előző hozzászólásom 17 napja született, de sajnos semmilyen válasz nem érkezett rá, pedig úgy gondolom, hogy nem lett volna olyan nagy dolog megnézni az általam felsorolt filmeket/sorozatokat akar teszt fájlok segítségével sem (film fájlok átnevezgetésével pl), vagy annyit legalább, hogy megnézzük, nálunk minden rendben van (bar ezt nem hiszem, lásd: the boys bejegyzésemet) vagy ismert probléma mar tovabiztosított a a gyártónak, vagy több infót kerni stb..
A 2. kérdés sem tűnik túl bonyolultnak szerintem.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.06. 11:19

Sziasztok!

Már egy pár hete használom a Dune HD Pro 4K II-t, nagy megelégedéssel és ez igaz a jukebox -ra is de van egy pár apróság ami még zavar egy kicsit remélem valaki tud majd segíteni, tanácsot adni:
1. van néhány film amelyeket nem talál meg a szkennelő, sőt az IMDB ID megadásával sem találja meg (600+ film van szkennelve összesen probléma nélkül), a DS Video viszont tökéletesen megtalálja őket):
Filmek:
Project Power : https://www.imdb.com/title/tt7550000/
The speed cubers: https://www.imdb.com/title/tt12038300/?ref_=fn_al_tt_1 , az IMDB ID megadása után azt írja, hogy nem talált semmit.
Love, Guaranteed: https://www.imdb.com/title/tt11100856/ (a film leírását, szereplőket, stb, letölti de a borítót valamint a háttérképet, kategóriát pedig nem)
The Babysitter: Killer Queen: https://www.imdb.com/title/tt11024272/
Enola Holmes: borító, háttérkép hiányzik, a többi rendben van

Sorozatok:
The Boys (2. évad): A borítót és a háttérképet, valamint a leírást megtalálja viszont amikor a lejátszásra kattintok ott megjelennek az évadok, ott a részeknél már nincs a részeknek a neve és az epizód leírása is hiányzik, csak 1. epizód, 2.epizód, stb felsorolás van, (próba képen átneveztem az epizódok nevét the.boys.S02E01, stb ről the.boys.S01E01 stb -re és láss csodát tökéletesen meg van minden szükséges információ: borító, háttérkép, epizódok nevei, epizódok rövid leírása, az epizódok minaképei is megjelentek, amikor vissza módosítottam a helyes 2. évados nevükre akkor már megint jelentkezett a probléma)
Raised by Wolves: A borítót és a háttérképet, valamint a leírást megtalálja viszont amikor a lejátszásra kattintok ott megjelennek az évadok, ott a részeknél már nincs a részeknek a neve és az epizód leírása is hiányzik, az epizódok címe helyett csak a TBA (to be announced) szerepel
The 100: itt a 6. évadig minden rendben van, viszont a 7. évad 10. részétől ugyan az mint fent
Dark: első 2 évad tökéletesen szkennelve, a 3. évad rendelkezik borítóval és háttérképpel, viszont a részekhez már nincs tartalom valamint a részeknek már hiányzik a nevük a számozás pedig: 1.1, 2.2, 3.2 stb...
Des:A borítót és a háttérképet, valamint a leírást megtalálja viszont amikor a lejátszásra kattintok ott megjelenik az évad, ott a részeknél már nincs a részeknek a neve és az epizód leírása is hiányzik, csak 1. epizód, 2.epizód, 3. epizód
Ratched: borító, háttérkép hiányzik, epizódok címe, leírása, mintakép hiányzik, leírás, szereplők, készítők teljesen rendben vannak.
The Great: borító, háttérkép leírás rendben, viszont a 6. epizódtól kezdve a leírás hiányzik, az epizódok címei rendben vannak

Természetesen minden sorozat ugyanazon rendszer szerint van elnevezve.

Az összes filmet, sorozatot megtaláltam itt is: https://www.themoviedb.org/?language=hu

Érdekelne, hogy másnál is jelentkeznek-e hasonló problémák?

Azt vettem észre, hogy csak a 2020 as Netflixes filmeknél van egyenlőre ilyen probléma a filmek terén, viszont az új sorozatoknál (nem csak Netfixes) is találtam problémát, olyan érzésem van mintha egy bizonyos dátum után már nem találná meg a filmek, sorozatok információját (volt más film is amit a szkenner nem talált meg de azt az IMDB ID-val viszont már megtalálta). A példa filmeknél egyértelműen látszik hogy fent van az IMDB-n.

2. nem találta olyan beállítást ahol a szkennelés nyelvét angolra be tudnám állítani (PCH VTEN -e volt ilyen opció), vagy csak a rendszer nyelvének átállításával lehetséges a szkennelés nyelvét módosítani?

3. az ékezetes betűvel kezdődő filmeket a jukebox lista végére teszi: űrdongó, üveg, útonállók, stb, ezt a problémát megoldaná az angol nyelvű szkennelés.

A készülék FW verziója: Pro 4K II - 200929_0332_r15 - béta

aspius
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára aspius 2020.10.01. 13:42-kor.
aspius

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.13. 19:09

Kyle írta:
MasterDj írta:...Hogy írjam másképpen ?

MINDIG az angol, vagy bármilyen nyelvű de EREDETI címet ajánlom a névnek, utána zárójelben az évszám.

Megpróbáltam sajnos nem segít már vagy 100 féleképpen megpróbáltam. Itt olyan probléma van van 10 filmem a felét magyarul hozza le másik felét meg angolul. lehet ez külföldön tökéletesen müködik de nálunk magyarban kelenleg ea jukebox50-60% müködik csak megfelelően. Pedig ahonnét lehozza az anyagot fent van magyarul minden film ezek közül. Abban reménykedem jön majd rá valami javitás a jövőben.
MasterDj

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.02.13. 17:02

MasterDj írta:...Hogy írjam másképpen ?

MINDIG az angol, vagy bármilyen nyelvű de EREDETI címet ajánlom a névnek, utána zárójelben az évszám.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.13. 12:41

Okés próbálkozom vele jelen esetben a Jojo Nyuszi egy mappában van aminek ez a neve is. Majd a benne található fálj neve Jojo Nyuszi.mkv Nos ezen kívül miveltudok még próbálkozni? Hogy írjam másképpen ?
MasterDj

Következő

Vissza: My Collection jukebox