Egoïste írta:A wifi kapcsolat megoldódott...
Kérlek, oszd meg velünk és másokkal, hogy tanuljunk belőle, ha már dolgoztunk érte! Hasonlóan, a külső feliratok kapcsán is érdekelne majd, mi lett a „végeredmény”.
Illetve nyissál legközelebb új topikot a kérdésnek, ami már nem illik a topik címéhez! Az eredeti két problémát is ideális esetben két posztban lett volna érdemes feltenni, hogy átláthatóbb maradjon a fórum.
A dupla sebesség preferált azt jelenti, hogy a 25 Hz-es fájlok 50 Hz-ne jelennek meg, a 30 Hz-esek pedig 60 Hz-en. Bár elég kevés 25 és 30 Hz-es film van, illetve egy LCD vagy OLED képernyőn kb. semmi jelentősége a képkockák duplázásának, kapcsold be bátran!
A HDMI színmélységet ha maximálisra kapcsolod, akkor a HDMI-kézfogás során a TV-től kapott színmélységet (8/10/12-bit) fogja használni a lejátszó a videokimeneten, tartalomtól függetlenül. Kvázi a színtartományt „felskálázza”. Ennek pl. színátmeneteknél lehet pozitív eredménye. A tartalomnak megfelelő pedig úgy játssza le, ahogy a fájlban van, nem próbál javítani rajta. Ugyanez a színtartomány-kiterjesztés a TV oldalán is bekapcsolható egyes modelleken, szerintem annak több értelme van, mint a lejátszó oldalán használni.
A pufferrel kapcsolatos opció olyan új, hogy még le sem fordítottuk. De arról szól, hogy többet pufferoljon-e a lejátszó a fájlból vagy kevesebbet. Ha On, akkor kevesebbet fog. Ha kevesebb van a pufferban, akkor hamarabb feltölti azt, tehát hamarabb indulhat a lejátszás. Viszont ha valami adatátviteli, hálózati gond van és lelassul egy pillanatra az adatátvitel, akkor a kisebb puffer hamarabb kiürül, és akadozhat a lejátszás. Bátran kapcsold be addig, amíg nincs akadozás. Bár nem gondolom, hogy észre fogod venni, hogy mondjuk fél tized másodperccel hamarabb jelenik meg a kép a film indításakor, főleg, ha képfrekvenciát is vált ekkor a lejátszó...