Oldal: 1 / 1

Pro 4K II - 200910_2300_r15 - béta

HozzászólásElküldve: 2020.09.24. 14:24
Szerző: Kyle
Komoly újdonságokat hozó béta firmware. Újdonságok:

– Android alkalmazások számára is lehetővé vált az automatikus képfrekvencia- és képfelbontás váltás! Ezt máris támogatják olyan videós alkalmazások mint a YouTube és a Netflix, más programokról nincs infónk. 23,976 és 24 Hz korrekt megjelenítése is működik.

–A Netflix automatikusan induló előzeteseinek intelligens kezelése: amikor a Netflix fő képernyőjén a kurzort a filmek között mozgatjuk, elindulnak minden filmre lépve a kedvcsinálók, ekkor nem lesz feleslegesen képfrekvencia-váltás végrehajtva.

– 5.1-es hangsávok kezelése Netflix filmekben, beleértve a Dolby Digital Plus és Atmos sávokat is. Tehát már élvezhetőek a 4K HDR + Atmos tartalmak is.

– Állítható végre – ahogy a korábbi Sigma-chipes modelleknél ez már régóta működött – a filmek hangjának eltolása, ha nem lenne szinkronban a kép és a hang. A távvezérlő „A” gombját nyomjuk le ehhez lejátszás közben.

– Új funkció: ahogy a legutóbb kiválasztott feliratsávot, úgy a legutóbb használt hangsávot is megjegyzi mostantól a lejátszó. De magától is pl. a magyar hangsáv indul el, ha az új Beállítások/Lejátszás/Nyelv/Hangsáv nyelve menüben a magyart választjuk, vagy ha az alap beállításon hagyjuk, miközben a kezelőfelület nyelve az magyar! Ha lejátszási listán belül lépünk a következő videófájlra, akkor a lista korábbi videójának lejátszásakor beállított nyelven indul el az új film is. Tehát ha pl. egy mappában egy sorozat epizódjainak lejátszását a PLAY gombbal indítjuk (azaz a kijelölt fájltól kezdve a mappa minden további fájlját is felvesszük egy lejátszási listára), akkor egy újabb epizód az előzőnél kiválasztott hang- és feliratsávval fog indulni.

– HEIC képformátum (iPhone) támogatása a diavetítés során.

– Mostantól a beépített SMB-szerver nem csak az USB-n és SATA-n csatlakoztatott háttértárakat osztja meg a hálózaton, de a belső flash memóriát is. Így már a belső memóriába is másolhatunk akár 25 GB-os videókat is (a Pro 4K II 32 GB-os flas memóriájában kb. ekkora szabad hely van).

– Az Android alkalmazások menüben mostantól minden Realtek-es modell esetében megtalálható a HiByMusic alkalmazás, ami eddig csak Hi-Fi hangkimenettel rendelkező típusoknál volt. Mivel ez a program zenei jukeboxot is képes készíteni, így mindenkinek hasznos lehet.

– Új figyelmeztető ablak jelzi, ha a TOP MENU gombot használhatjuk arra, hogy a Dune saját grafikus kezelőfelületének főképernyőjére ugorjunk vissza olyankor, amikor másik androidos launcher alkalmazást használunk.

Fejlesztések, javítások:

– Fejlesztett SPMC/KODI-támogatás, KODI 18 inkompatibilitási problémák javítása.

– A Dune HD saját lejátszóprogramja már HTTP streameknél is mutatja a bitsebességet.

– Az éppen lejátszott fájlok mostantól nem csak 10 másodperc után jelennek meg a „Legutóbb játszott” menüben, hanem 3 másodperc után.

– Javítva, hogy nem mindig működött az automatikus képfelbontás-váltás, pl. fullHD MKV fájlok 4K-ban indultak el. (Egyébként nagyon komoly külső videóskálázót használóknak javasoljuk, hogy használják az automatikus képfelbontást, hiszen a Realtek processzor teljesen korrekten skáláz fel.)

– Javítva, hogy Netflix lejátszás közben időnként kimaradt a hang, de akár a kép is szakadozott (természetesen akkor, ha nem az internetkapcsolattal volt a gond).

– Ha az internetről letöltött filmfeliratok között váltottunk, néha eltűntek a fájlban lévő belső feliratok a választható nyelvek listájából.

– Javítva, hogy bizonyos 3D MVC MKV fájlt nem 3D-snek ismert fel a lejátszó.

– Bizonyos esetekben, amikor side-by-side vagy top-bottom 3D-s MKV fájlt játszottunk le, rossz volt a képarány.

– A képernyővédő elindulásakor néha 3D-s módból 2D-re váltott vissza a lejátszó.

– Javítva a bizonyos 3D MVC MKVfájl esetében jelentkező gyorstekerési probléma.

– Bizonyos esetekben 4K-s TV-csatornák lejátszása hibás volt.

– Bizonyos FLAC fájlok lejátszása lefagyást okozhatott.

– Egyes Android alkalmazásokban rossz képaránnyal indultak el a videók.

– A lejátszó bekapcsolásakor a HDMI CEC vezérlés nem jól működött.

– A SAMBA hálózati böngészőben néha nem lehetett belépni egyes SMB-szerverekre.

– Ha engedélyeztük a VPN-kapcsolatot, néha megszakadt az ethernet-hálózat elérése.

– Háttértár formázása után néha nem lehetett megnyitni azt.

– SD-kártya formázása után néha helytelen lista jelent meg az elérhető háttértárakról.

– Néha téves infó jelent meg az SD-kártyák partícióiról.

– Egy háttértárról kért információs ablakban a partíciók rosszul jelentek meg.

– Időnként pár másodpercig nem reagált a lejátszó kezelőfelülete.

– PHP API fejlesztések. Új „stop_retrying” mód TV-s pluginek számára, illetve használható a „LaunchMediaUrlActionData::caption” parancs a „launch_media_url://embedded_app” művelet közben.

– Apróbb változások az előretelepített alkalmazások listájában.

– Egyéb apróbb javítások és fejlesztések.