Szkennelési probléma

A Dune HD saját jukebox alkalmazásával kapcsolatos kérdések helye

Re: Szkennelési probléma

HozzászólásSzerző: aspius » 2021.05.17. 12:54

aspius írta:
Kyle írta:
aspius írta:...Van valami fejlemény az ügyben (most mit ígér a gyártó)?

Ahogy az előző posztomban írtam. De bizonyosan benne lesz az új firmware leírásában, ha változik a jukebox. Nem próbáltam a legújabb bétával a Dolby Vision-ös modelleken. Nálad milyen modellen, milyen firmware van?

Hello!

Dune HD Pro 4K II
Fw Version "200929_0333_r15"

Egyébként a 2020.09.06.- os (legelső hozzászólásomban a témában a FW verzióját mindig frissítettem, a filmek listáját is egy darabig...már azóta sajnos sokkal több van hibás szkenneléssel).
Azért is kérdeztem mivel márciusban még azt írtad, hogy várhatóan hónap.
Eléggé hihetetlennek tartom, hogy több mint fél év nem elég a hiba javítására.

aspius

Hello!

Ahogyan látom a https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-pro-4k-ii honlapon, ezt a készüléket már nem fogják gyártani. Így már érthető, hogy miért nem foglalkoznak ezen modell szoftverének a hibajavításaival / fejlesztésével...

Eléggé szomorú vagyok, hogy egy ilyen értékű termék nem kapja meg a megfelelő gyártói támogatást (bár jó lenne tudni, hogy az új Dolby Vision képes eszközöknél már jól működik-e a szkennelési funkció, ha esetleg nem működik jól akkor még rosszabb a helyzet mivel azok még drágábbak: 170 e Ft és 286 e Ft).
A Jukebox -ot pedig a gyártó ide sorolja: Other key advantages over competitors

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: aspius » 2021.05.04. 17:26

Kyle írta:

Ahogy az előző posztomban írtam. De bizonyosan benne lesz az új firmware leírásában, ha változik a jukebox. Nem próbáltam a legújabb bétával a Dolby Vision-ös modelleken. Nálad milyen modellen, milyen firmware van?

Hello!

Dune HD Pro 4K II
Fw Version "200929_0333_r15"

Egyébként a 2020.09.06.- os (legelső hozzászólásomban a témában a FW verzióját mindig frissítettem, a filmek listáját is egy darabig...már azóta sajnos sokkal több van hibás szkenneléssel).
Azért is kérdeztem mivel márciusban még azt írtad, hogy várhatóan hónap.
Eléggé hihetetlennek tartom, hogy több mint fél év nem elég a hiba javítására.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.05.04. 16:31

Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: aspius » 2021.05.04. 15:24

Kyle írta:
aspius írta:Az lenne a kérdésem, hogy jeleztétek-e a szekennelési problémát a gyártónak? És ha igen valamit válaszoltak-e rá?

Hogyne, micsoda kérdés! Vélhetően 1 hónapon belül megoldódik az, hogy az IMDB-n meglévő adatokat ID alapján sem találja meg, de idén nagyon sokat fog fejlődni a jukebox.

Hello!

Van valami fejlemény az ügyben (most mit ígér a gyártó)?

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.03.04. 11:50

aspius írta:Az lenne a kérdésem, hogy jeleztétek-e a szekennelési problémát a gyártónak? És ha igen valamit válaszoltak-e rá?

Hogyne, micsoda kérdés! Vélhetően 1 hónapon belül megoldódik az, hogy az IMDB-n meglévő adatokat ID alapján sem találja meg, de idén nagyon sokat fog fejlődni a jukebox.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.11.25. 18:20

Hello,

Az lenne a kérdésem, hogy jeleztétek-e a szekennelési problémát a gyártónak? És ha igen valamit válaszoltak-e rá?

aspius
aspius írta:
Kyle írta:
aspius írta:Nem igazan értem ezt a fórumot...

Sok oka lehet, ha nem válaszolunk napokig. Pl. nem vesszük észre a posztot. Vagy nem tudunk hozzászólni. Azért szerintem érted a fórumot, ha megnézed, mennyi és milyen kérdésre általában mennyi idő alatt jön válasz.
A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka. Én azzal kezdeném a helyedben, hogy frissítek a legújabb firmware-re, mert azt nem mondhatjuk a gyártónak, hogy egy régebbi firmware-rel milyen gondjai vannak valakinek!

Szia!

Köszi a választ.
A probléma nyilván valóan nem a világ vége mivel a készülék funkciójában tökéletesen működik csak engem egy kicsit zavar.
A készüléken a legújabb stabil FW van, tehát nyugodtan tegyem fel a legutóbbi Beta Fw-t?
Ami nekem van fent az nem régebbi hanem az egyetlen hivatalos FW, a többi amit felajánl az mindegyik beta.

Gyorsan fel is raktam a Pro 4K II - 200929_0332_r15 - béta verziót, majd újra szkennelés, és sajnos nincs semmi változás, tehát amit a lenti hozzászólásomban írtam az még mindig fenn áll.

"A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka." - a korábbi hozzászólásban írtam hogy a DS videó mindent megtalál, tehát nem gondolom, hogy az oldalak módosítása miatt lenne, de a PCH VTEN / NMJ Toolbox - al is voltak hasonló problémák és azt legalábbis az NMJ Toolbox frissítésével orvosolták a problémát, sajnos a VTEN támogatása megszűnt így ott a probléma még fenn áll.

Az esetleg elképzelhető, hogy megpróbáljátok reprodukálni a szkennelési hibát?

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.10.01. 13:49

Kyle írta:
aspius írta:...tehát nyugodtan tegyem fel a legutóbbi Beta Fw-t?...

A Dune esetében mindig telepítheted bátran a bétákat (miért ne tehetnéd, hiszen bármikor visszarakható korábbi is), van, hogy fél évig is csak bétának nevezett van, de általában semmi komoly hiba nincs bennük, fejlesztés viszont annál több.
Arra nincs kapacitásunk, hogy megnézzük egyesével, amiket írtál. Továbbküldöm a Dune-nek, ha fontosnak tartják, bizonyosan megnézik.

Hello,

"hiszen bármikor visszarakható korábbi is"

a legújabb 2009_0332_r15 beta telepítése után már nem jelzi a korábbi FW verziókat, melyekre vissza lehetne lépni ha valami gond lenne az aktuális verzióval.
Az is igaz, hogy a honlapon van egy figyelmeztetés (https://dune-hd.com/firmware/pro4k2/), arra már nem emlékszem, hogy a telepítésnél figyelmeztette-e.

Ezn beta telepítése után is fenn állnak még a korábban jelzett problémák.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.27. 08:04

Kyle írta:

A Dune esetében mindig telepítheted bátran a bétákat (miért ne tehetnéd, hiszen bármikor visszarakható korábbi is), van, hogy fél évig is csak bétának nevezett van, de általában semmi komoly hiba nincs bennük, fejlesztés viszont annál több.
Arra nincs kapacitásunk, hogy megnézzük egyesével, amiket írtál. Továbbküldöm a Dune-nek, ha fontosnak tartják, bizonyosan megnézik.

Hello,

Köszönöm szépen!
Egyébként szerintem elég ha 1-2 filmet, sorozatot megnéztek nem gondoltam, hogy mindegyiket le kellene ellenőrizni.

Mivel a mycollection része a key features-nek ezért meg lennék lepődve ha nem tartana a Dune fontosnak.

aspius
aspius

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.09.26. 17:57

Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: aspius » 2020.09.25. 18:24

Kyle írta:
aspius írta:Nem igazan értem ezt a fórumot...

Sok oka lehet, ha nem válaszolunk napokig. Pl. nem vesszük észre a posztot. Vagy nem tudunk hozzászólni. Azért szerintem érted a fórumot, ha megnézed, mennyi és milyen kérdésre általában mennyi idő alatt jön válasz.
A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka. Én azzal kezdeném a helyedben, hogy frissítek a legújabb firmware-re, mert azt nem mondhatjuk a gyártónak, hogy egy régebbi firmware-rel milyen gondjai vannak valakinek!

Szia!

Köszi a választ.
A probléma nyilván valóan nem a világ vége mivel a készülék funkciójában tökéletesen működik csak engem egy kicsit zavar.
A készüléken a legújabb stabil FW van, tehát nyugodtan tegyem fel a legutóbbi Beta Fw-t?
Ami nekem van fent az nem régebbi hanem az egyetlen hivatalos FW, a többi amit felajánl az mindegyik beta.

Gyorsan fel is raktam a Pro 4K II - 200929_0332_r15 - béta verziót, majd újra szkennelés, és sajnos nincs semmi változás, tehát amit a lenti hozzászólásomban írtam az még mindig fenn áll.

"A jukebox találatok alapvetően nem a Dune-ön múlnak, biztos lehetsz benne, hogy minden filmet azonos algoritmus alapján keres. De mind a TheMoviedb, mind az IMDB gyakran módosít a rendszerén, akár ez is lehet az oka." - a korábbi hozzászólásban írtam hogy a DS videó mindent megtalál, tehát nem gondolom, hogy az oldalak módosítása miatt lenne, de a PCH VTEN / NMJ Toolbox - al is voltak hasonló problémák és azt legalábbis az NMJ Toolbox frissítésével orvosolták a problémát, sajnos a VTEN támogatása megszűnt így ott a probléma még fenn áll.

Az esetleg elképzelhető, hogy megpróbáljátok reprodukálni a szkennelési hibát?

aspius
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aspius 2020.10.01. 13:43-kor.
aspius

ElőzőKövetkező

Vissza: My Collection jukebox