Windows 7 - Megosztás - NFS - NAS - ... de hogyan?

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Windows 7 - Megosztás - NFS - NAS - ... de hogyan?

HozzászólásSzerző: Tomy82 » 2014.05.22. 16:42

Nekem olyan problémám volna ,hogy megváltozott a routerem mármint UPS - modem amiben egyben van a modem és a router is és nem tudom lejátszani a megosztott filmeim
nem tudom mi lehet a gond eddig jó volt amikor még D-link router-em volt nemtudom a szerver-hez mit kell beírni ebben kérnék pontosan segítséget FreeNFS-el osztottam meg a filmeket és UTP kábelal van összekötve a PC a mediaplayer-el ÜDV
Tomy82

HozzászólásSzerző: Kyle » 2011.08.24. 14:17

Ezek szerint a FreeNFS szervert használod, és Windows-t. Szerintem ha leállítod és újraindítod a szerverprogramot, akkor működhet, de nem tudom, Windows-hoz nem értek. Egyébként NAS kell Neked is, és akkor nem igaz, hogy sosem lesz elég hely. 108 TB-ig tudok segíteni :)
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2011.08.24. 11:36

Pl.:

Az egyik winchesteren MKV-k vannak, a másikon meg DVD-k. Ezért szeretném kicserélni, mondjuk a D:/MKV meghajtót és könyvtárat E:/DVD-re az NFS szerveren.

A DUNE a cserét csak Power On/Off után érzékeli. Van jobb megoldás?

(Soha nem lesz akkorra winchester, amire minden elfér ...)
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: Kyle » 2011.08.24. 10:47

Nem értem a kérdést, mi az az NFS meghajtó csere? Ugyanazon a címen és útvonalon másik megosztáshoz akarsz csatlakozni egyszer csak?
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2011.08.23. 18:46

Az újabbal akad több DVD-nél is, a régivel ugyanott folyamatos a kép ...

A Power Off/On helyett nincs jobb módszer az NFS meghajtó csere frissítésre?

(Új fájlok bemásolását és mappák létesítést természetesen frissíti, töröl, átnevez, csak a meghajtó csere után tanácstalan.)
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: Kyle » 2011.08.23. 18:22

kalimera írta:...Pl. egy könyvtárból lejátszott DVD stabilan megakad egy adott ponton, a számítógépen meg DVD-re kiírva viszont jó.

Viszont a jól (jó programmal) készített DVD ISO-k nálunk még sosem okoztak problémát, így azt ki merem jelenteni, hogy a hibátlan DVD-vel a Dune-nek sincs gondja. Azt persze elhiszem, hogy ha valami apróság nem az igazi egy ilyen fájlban, vqagy csak az egyik VOB-ban, akkor erre a Dune (illetve minden más Sigma chipes lejátszó) érzékenyebb, mint akár egy 5000 Ft-os asztali DVD player. Próbáltad átkapcsolva a másik DVD-enginre? A legutóbbi firmware óta már az új DVD-lejátszó kód is választható, de még (mivel ez nincs teljesen készen) benne van a korábbi megoldás is. Lehet, hogy az egyikkel lejátszható a Te lemezed is. Ha egyébként kiírtad számítógépen DVD lemezre, akkor javaslom, hogy valamelyik ismertebb programmal csinálj róla egy ISO fájlt, azt vélhetően már a Dune is vinni fogja.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2011.08.23. 16:11

@ Kyle

Ha meghajtót vagy könyvtárat váltok az NFS szerveren, a DUNE nem látja az új könyvtárszerkezetet.
A frissítés és a készenléti helyzetbe kapcsolás sem segít.
Csak akkor látja az új könyvtárszerkezetet, ha teljesen kikapcsolom (Power Off) a DUNE-t és vissza.
Van erre valami jobb módszer?

+++

Ha nem volna egyébként is működő és elfogadható megoldásom, elgondolkodnék a NAS-en.
Nagyobb problémát jelent a DUNE bizonytalansága:
Pl. egy könyvtárból lejátszott DVD stabilan megakad egy adott ponton, a számítógépen meg DVD-re kiírva viszont jó.
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: Kyle » 2011.08.23. 09:22

:) Nem akarok offtopik lenne a saját fórumunkban, de jó eséllyel profibb megoldás még ennél is pl. egy Synology. Fogyasztásban meg biztosan, az impozáns számadataid ellenére is. Nézz szét az előző linken, utána majd látod, Neked mit érdemes használni szerverként és bővíthető RAID-es háttértárként! De ha értesz nagyon a linuxhoz, akkor persze számítógépből is lehet építeni alternatívát, csak nem biztos, hogy megéri.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2011.08.22. 19:36

@ Kyle

A non-stop üzemelő asztali gépemben laptopokat is megszégyenítő fogyasztású processzor (kb. 10-25W Core: 26C CPU 37C) van, laptop főwinchester, meg lassú fordulatszámú és kis fogyasztású (110Mb/s 0.7-4.5W) csak időszakosan működő továbbiak. A folyadék csapágyas ventillátorok extra halkan üzemelnek, és csak akkor mennek, ha valóban szükséges. Tehát egy nagyon keveset fogyasztó és igen halk rendszer, amit közben másra is használhatok.

Ha ennél jobb a NAS ajánlatod, benne vagyok ...
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: Kyle » 2011.08.22. 17:28

Szuper! A következő lépés a NAS beszerzése, és arról mozizás :)
Kyle
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Lejátszás Windows-os gépről