RealBox 4K lejátszási hiba

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: RealBox 4K lejátszási hiba

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.03.21. 13:08

ilukacs123 írta:...Hogy több Dune-m nem lesz, az szinte biztos.

Volt már sok, mindegyikkel sok gond, vagy miért mondod ezt? Veszel egy jó kínait, mert azoknál nincs meghibásodás és egyéb gond se, soha? Ha hibás (a lejátszó vagy akár a tápegysége), nem gond, úgy tudom, 2 év garanciád van rá. Ha nem hibás, akkor ki fog derülni a hiba oka. Add be szervizbe! Gondolom arra figyeltél, hogy túlmelegedésről nem lehet szó, jól szellőző helyen használod.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ilukacs123 » 2021.03.20. 23:12

Kyle írta:
ilukacs123 írta:...Szerintem pedig a lejátszó sw hibás. Alternatíva, hogy az USB port kezelése rossz...

Egy pendrive-ról, ugyanazon a porton ugyanez a gond megvan? Nincs ilyen szoftverhiba a Realbox-on (se), így ez nem lehet. Olyat sem láttunk, hogy az USB-port megy, de nem jól működik. Ettől től még lehet, de nem sok esély van rá. Ha pendrive-ról is ezt csinálja, add be a szervizbe bevizsgálásra!

Meg, USB pendrive-al is csinálja, időnként. Van amikor órákig megy, van amikor 5 percet sem bír ki 2 leállás között.
Hogy több Dune-m nem lesz, az szinte biztos.
ilukacs123

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.01.18. 09:18

ilukacs123 írta:...Szerintem pedig a lejátszó sw hibás. Alternatíva, hogy az USB port kezelése rossz...

Egy pendrive-ról, ugyanazon a porton ugyanez a gond megvan? Nincs ilyen szoftverhiba a Realbox-on (se), így ez nem lehet. Olyat sem láttunk, hogy az USB-port megy, de nem jól működik. Ettől től még lehet, de nem sok esély van rá. Ha pendrive-ról is ezt csinálja, add be a szervizbe bevizsgálásra!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ilukacs123 » 2021.01.17. 12:47

Kyle írta:
ilukacs123 írta:...Na ne..

Értem. Tehát bár másik háttértárról (belső memória) lejátssza, nem a jelenlegi háttértárral/interfésszel függ össze a probléma szerinted. Ha nincs kedved, ne csináld azt, amit tanácsoltam. Kíváncsi leszek, hogy oldottad meg.

Szerintem pedig a lejátszó sw hibás. Alternatíva, hogy az USB port kezelése rossz.
Mivel máshol nem jön ez a gond elő, eléggé biztos vagyok benne, hogy a lejátszó hibája.
ilukacs123

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.01.10. 11:38

ilukacs123 írta:...Na ne..

Értem. Tehát bár másik háttértárról (belső memória) lejátssza, nem a jelenlegi háttértárral/interfésszel függ össze a probléma szerinted. Ha nincs kedved, ne csináld azt, amit tanácsoltam. Kíváncsi leszek, hogy oldottad meg.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ilukacs123 » 2021.01.09. 18:58

Kyle írta:
ilukacs123 írta:...Nem. MINDEN HDD-vel (6 db). Valamennyi Maxtor M3.

Akkor is fenntartom, amit írtam, az lehet a gond és megoldás is.

Kissé furcsa lenne, hiszen mint írtam, simán bemásolja a belső memóriába 33 MB/sec-el. Akkor nincs gond, csak ha az ötödével kell olvasni a lejátszáshoz?

Na ne..
ilukacs123

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.01.08. 08:23

ilukacs123 írta:...Nem. MINDEN HDD-vel (6 db). Valamennyi Maxtor M3.

Akkor is fenntartom, amit írtam, az lehet a gond és megoldás is.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ilukacs123 » 2021.01.07. 17:58

Kyle írta:
ilukacs123 írta:...Ha bemásolom ugyanazt a belső memóriába, akkor gond nélkül lejátsza...

Ha jól értem, egyetlen külső merevlemezzel van a gond. Ugyanaz a film szerintem egy másikról vagy pendrive-ról nem csinálná ezt. Vagy a fájlrendszer sérült (egy Windows lemezkarbantartó megoldja), vagy a formázással/partícionálással van gond, mert mondjuk trükkösen van Windows-zal formázva, hogy 32-bites oprendszeren is működjön. Egy újraformázás bizonyosan segít mindkét esetben.

Nem. MINDEN HDD-vel (6 db). Valamennyi Maxtor M3.
ilukacs123

HozzászólásSzerző: Kyle » 2021.01.07. 11:44

ilukacs123 írta:...Ha bemásolom ugyanazt a belső memóriába, akkor gond nélkül lejátsza...

Ha jól értem, egyetlen külső merevlemezzel van a gond. Ugyanaz a film szerintem egy másikról vagy pendrive-ról nem csinálná ezt. Vagy a fájlrendszer sérült (egy Windows lemezkarbantartó megoldja), vagy a formázással/partícionálással van gond, mert mondjuk trükkösen van Windows-zal formázva, hogy 32-bites oprendszeren is működjön. Egy újraformázás bizonyosan segít mindkét esetben.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ilukacs123 » 2021.01.06. 17:26

Most megnéztem jobban (persze most is elhalt) egy óra-szerűség jelenik meg a bal felső sarokban, mint amikor várni kell valamire.

Ha bemásolom ugyanazt a belső memóriába, akkor gond nélkül lejátsza. Az USB lejátszásnál van valami gáz.
Megteszteltem a HDD-t itt a Dune olvasás tesztben: simán átment a filmen, 33 MB/sec az átlagos sebesség. A film max. 22 MBit-es X265
ilukacs123

Következő

Vissza: A felhasználói felület testreszabása