Szaggat a film

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Szaggat a film

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.09.25. 08:39

MasterDj írta:De ezen nem múlik nagyon szivesen kipróbálom ha tudsz róla egy leírást adni.

Kipróbálhatod, de azok után, hogy belsőről is akad szerintem teljesen felesleges. Mondanám, hogy lehet kódolási hiba, de a TV-d simán viszi, tehát nem az. Tuti, hogy 4K-s filmekkel nem láttad még a hibát? H264 és H265 kódolást is illene vinnie hisz ha jól tudom, csak a 4K-nál van korlát, az is csak a H.264-nél (24 Hz-ig). Mennyire akad egyébként? Néha néha megröccen vagy folyamatosan, akadozva játsza le?
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.24. 21:13

Úgy látom a Full HD filmeket nem kedveli némelyiket. Két laggolós filmet is felmásoltam egy külső usb3-as merevlemezre aminek Y tápkábele van és le van töredezetségmentesitve illetve egy belső sata vinyóra ami 7200 rpm-es. nos ha bele tekerek a filmbe és elinditom elkezdem nézni mind a külsőn mind a belsőn bizony időnként akadozik a film. Most jön a lényeg a külső vinyót rádugom az OLED tévémre usb3 porton és az adott filmeket olyan simán játsza le öröm nézni. Még a 120 ezehrért vett Dune hd 4k pro plus lejászóm aminek csak ennyi lenne a dolga meg akadozik egy szerencsétlen filmmel. Kb 2 hónapja van nálam és mostanában vettem észre mert 4k-s filmeknél nem volt ilyesmi tapasztalható. ha tehetnék vissza kérném az árát. Vagy ha csak tényleg enynit tud miért árulják ennyiért? Én azt hittem beüzemelem és teszi a dolgát bármit amit elinditok rajta szhépen tökéletesen de nem. Ha külső és belső lejátszón egyaránt nem tökéletes néha akad akkor kizártnak tartom hálozaton meg tökéletesen müködjön. De ezen nem múlik nagyon szivesen kipróbálom ha tudsz róla egy leírást adni.
MasterDj

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.24. 19:00

Kyle írta:
MasterDj írta:...a lejátszóra tippelek nem tudja a filmeket tökéletesen lejátszani...

Ezt még senki nem mondta, így nem valószínű. Nem konvertál semmit, felskáláz a hardver, nem a szoftver. Megpróbálnám hálózaton keresztül lejátszani, gyanítom, ott nem csinálná. De az is érdekes kérdés, mennyi az adott bitsebesség a probléma pillanatában, illetve látszik-e az infó ablakban, hogy volt kihagyott képkocka, azaz akadás (azt hiszem, ezt az infót az Androidos modellek is kiírják). Azt gyanítom, az USB-s adatátvitellel van valami gond, aminek sok oka lehet.

De a belső 7200 rpm merevlemeznél is csainálta :(
Hálozaton keresztül, hogy játszak le róla filmet? Most össze van kötve a routeremmel. Szhámítógépről? vagy tudnál ebben egy kis segitséget adni és ki is próbálnám le tesztelném akkor is van-e ez a jelenség. Meg hát külsö ssd-is gondolkodtam ami gyorsabb is type-c 3.1 lenne... De ha ez a hálozatos dolog be válna is jó lehet csak nem tudom, hogy mükdöik ez a rendszer....
MasterDj

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.24. 18:55

Hálozaton keresztül, hogy játszak le róla filmet? Most össze van kötve a routeremmel. Szhámítógépről? vagy tudnál ebben egy kis segitséget adni és ki is próbálnám le tesztelném akkor is van-e ez a jelenség. Meg hát külsö ssd-is gondolkodtam ami gyorsabb is type-c 3.1 lenne... De ha ez a hálozatos dolog be válna is jó lehet csak nem tudom, hogy mükdöik ez a rendszer....
MasterDj

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.09.24. 18:27

MasterDj írta:...a lejátszóra tippelek nem tudja a filmeket tökéletesen lejátszani...

Ezt még senki nem mondta, így nem valószínű. Nem konvertál semmit, felskáláz a hardver, nem a szoftver. Megpróbálnám hálózaton keresztül lejátszani, gyanítom, ott nem csinálná. De az is érdekes kérdés, mennyi az adott bitsebesség a probléma pillanatában, illetve látszik-e az infó ablakban, hogy volt kihagyott képkocka, azaz akadás (azt hiszem, ezt az infót az Androidos modellek is kiírják). Azt gyanítom, az USB-s adatátvitellel van valami gond, aminek sok oka lehet.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

Szaggat a film

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.24. 17:02

Olyan problémával találkoztam hetek óta némelyik film bizony egy pillanatra laggol vagy is szaggat majd ismét megy tovább normálisan. Külső usb 3.0 dupla tápkábeles külső merevlemzről nézem a filmet. Ami feltünt rá kötöttem gépre onnét inditottam el a filmet és ott nem csinálta az adott filmel ezt a jelenséget. Vissza kötöttem a lejátaszóra és ismét csinálta. Tettem bele egy 7200 rpm belső stata vinyót amire ugyan ezt a filmet másoltam fel és szintén ezt csinálta. De kérdem én gépen miért nem és a lejátszón miért? Nem lenne tökéletes minden filmmel a lejátszó ??? Mi lehet a probláma ???? A lejátszó csutka gyári beállitáson van a külső vinyó is dupla tápkebeles és töredezetségmentesitve is van. Nincs semmi ötletem a lejátszóra tippelek nem tudja a filmeket tökéletesen lejátszani. vagy nem pufferel vagy a full hd filmeket átkonvertája 4k-ban és azért lehet ez. nincs öteltem sajnos...
MasterDj

Előző

Vissza: Pro 4K (Plus) specifikus kérdések