USB lejátszás (szaggat, megszakad)

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: USB lejátszás (szaggat, megszakad)

HozzászólásSzerző: Chaby » 2019.02.06. 19:08

Ekkor tudnánk, hogy a partíciókkal van-e gond, vagy a háttértár elektronikája nem tetszik neki valamiért.[/quote]

Most már az USB2 portokon lát mindent. Az usb3 pillanatokig látszik aztán semmi.
Chaby

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.02.04. 10:16

Chaby írta:...Kell neki valamin formázás EXT vagy ext2?...

Semmi gond az NTFS fájlrendszerrel, az írja/olvassa a Dune (és az Android is). Azt kellene kipróbálni, hogy formázod számítógépen, bizonyosan csak 1 partíciót létrehozva, és utána rádugni a Dune-re. Ekkor tudnánk, hogy a partíciókkal van-e gond, vagy a háttértár elektronikája nem tetszik neki valamiért.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Chaby » 2019.02.02. 15:44

Sziasztok.
Nálam az a probléma ,hogy nem ismeri fel a 4K pro az usb-n a wincsit ,se a pendive-ot. Sata jól működik.
Usb-s vezeték nélküli egér+ billentyű működik. Kell neki valamin formázás EXT vagy ext2?
A Smart h1 mindet kezeli és látja. A pendrive 3.0 a HDD dokkolóba usb2.0 -n dolgozik NTFS re formázva.
Köszi.
Chaby

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.20. 14:14

Sabertooth159 írta:...Lehet, hogy 23,796-ra van állítva, amit a TV-d nem tud helyesen kezelni (ez mondjuk érdekes lenne egy 4K TV-nél)...

Ez nem lehetséges valóban egy 4K tévénél, tehát bizonyosan nem ezért akadozik. A Storage detected (magyarul így jelenik meg vagy angol van kiválasztva?) üzenet alapján az látszik, hogy lecsatlakozott menet közben a háttértár, majd ismét észlelte. Külső tápegységgel ki tudod ezeket az USB-s lemezeket próbálni (bár USB3-on elegendő áramot kell adnia a Dune-nek is)? Vagy egy bizonyosan elég gyors pendrive-val, ahogy fentebb is javasolták? Ugye engedélyezted az első beállítások során (vagy később a videó menüben) az összes képfrekvencia támogatását és az automatikus frekvenciaváltást? A HDMI RX-nek nincs köze a kimenethez, sőt semmit sem kell az Android beállítások menüben állítgatni ahhoz, hogy a Dune saját lejátszója hibátlanul működjön.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Sabertooth159 » 2019.01.19. 23:14

Próbáld meg hogy egy filmet rámásolsz egy pendrive-ra és úgy játszod le pl. egy 2.0-ás porton. Vagy mindkét merevlemezt csak a 2.0-ás portra dugd.
Nézd meg a képi beállításoknál a képfrissítést. Lehet, hogy 23,796-ra van állítva, amit a TV-d nem tud helyesen kezelni (ez mondjuk érdekes lenne egy 4K TV-nél). Próbálj egy 2160p/50Hz-et berakni és nézz meg egy filmet.
Sabertooth159

USB lejátszás (szaggat, megszakad)

HozzászólásSzerző: jaszay » 2019.01.19. 13:58

Sziasztok,

2 különböző USB HDD-t (maxtor 4TB, samsung 2TB; mindkettő USB3) is ráraktam, és ugyanaz a jelenség
- egyetlenegy filmet se tudok végignézni, mert kidobja véletlenszerű időközönként ezt az ablakot, hogy "Storage detected", ha ezt bezárom, akkor utána általában nem tudja folytatni onnan, ahol abbamaradt a lejátszás
itt nem az lehet a probléma, hogy megszakad a kapcsolat az USB egységgel, ezért kiírja, hogy észlelt egyet, mert lejátszás közben rádugtam a másikat, és nem szólt semmit, hogy van egy új USB, hanem kb egy óra múlva feldobta az ominózus ablakot; lejátszás közben mindig arra az USB-re rakja ki az ablakot, amelyikről a lejátszás történik
- mindenféle filmet szaggat, még a 720p-t is (nem folyamatosan, de időnként látható, hogy a lejátszás megakad egy pillanatra-), 2160p gyors képsor, pl egy szörföző ember éppen meglovagol egy hullámot (közelről mutatják és gyors a mozgás), a lejátszás teljesen élvezhetetlen, annyira szaggat

Elvileg nem sok mindent piszkáltam a beállítások között, első bekapcsolás után elfogadtam amit felkínált, aztán az
android beállításoknál állítottam a HDMI Rx-et 1.4-ről 2.0-ra és a HDMI-CEC-et, mert az kell, hogy tv távirányítóval tudjak navigálni a Dune-ben
Kipróbáltam többféle videolejátszót is, Dune, MX player, egyéb 4k android player-ek, nem tapasztaltam különbséget a lejátszás minőségét illetően.

A TV-hez a dobozban lévő HDMI-vel van csatlakoztatva, a tv típusa Samsung UE65NU8002

Bármilyen segítség jól jönne, mert ezek a hibák teljesen élvezhetetlenné teszik a mozizást.

Üdv,
Jászay György
jaszay

Vissza: Pro 4K (Plus) specifikus kérdések