Lejátszási promlémák

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Lejátszási promlémák

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.04.27. 12:49

bisti írta:...belehal az UHD filmek lejátszásába...

Ha ez egy általános hiba lenne, más is írna róla. Le tudod írni, hogyan lehet szerinted reprodukálni? Illetve pontosan mi a hiba? Mi az, hogy „belehal”?
Nem tudok olyan hibát jelezni a gyártó felé, amit nem tudok előidézni, nem tudom megmondani, hogyan szembesülhetnek vele. Jó lenne kideríteni, hogy mi okozza nálad a gondot, nem hálózati vagy a háttértáraddal függ-e össze. Ha egy firmware-frissítés megoldja, akkor nem lehet hardveres. Szoftveresről meg nem tudok ilyesmiről, ezért írd le kérlek részletesen, hogyan lehet előhozni!
(A „csak béta” kifejezés a Dune esetében nem értelmezhető, itt a béta is általában hibátlan, és változások nélkül lesz belőlük hivatalos, szinte mindig. Tehát bátran használja bárki!)
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.04.27. 11:05

maxhim írta:beléptünk a fiam NETFLIX előfizetésével. A helyzet ugyan ez : mindegy mit indított el, a DUNE NETFLIX-e akadt, a TV-é hibátlan volt.

Erre esetleg? És csak hogy biztosan egyértelmű legyen : nem a Play-ből letötltött, hanem a DUNE saját Netflix-éről írok. A Netflix 5.1-éről nem tudok nyilatkozni, mert sajno nincs itthon a fiam, de amint lehet elkérem tőle a belépési kódjait és megnézem.
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: bisti » 2019.04.26. 19:13

Kyle írta:Örülök, hogy megoldódtak a kezdeti problémák!...

Hát sajna vissza kel hogy vonjam a kijelentésem. Mert megint egy nagy rakás sz.r
Úgy vettem észre hogy a gyári visszaállítás meg firmware frissítés után addig jó amíg hálózatról játszom le a videókat. De miután jukebox-ot beállítom, belehal az UHD filmek lejátszásába. Aztán ha csak egy firmware frissítést csinálok gyári visszaállítás nélkül, akkor megjavul és meg marad a jukebox-os adat is. De miután frissítem a jukebox tartalmát, megint szarakodik. Február óta be sem kapcsoltam a gépet egész múlt hétig. Volt is két frissítés, a 2. csak béta. Jó is volt a lejátszás de megint behalt. Jukebox is frissítette a média tartalmat és lehet megint az okozta. Most megpróbálom hogy nem nyúlok a jukebox-hoz és hálózaton kiböngészem a filmeket. Ha így jó marad akkor tuti az a ludas.
Hol lehet hivatalosan jelezni a gyártó felé a hibákat? Ha nem lesz jó visszaküldöm, ha kell a fogyasztóvédelem segítségével, mert botrány hogy ilyen van. Prémium minőség...
bisti

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.04.11. 07:44

maxhim írta:
Kyle írta:
maxhim írta:Megnéztem, nem vált a YT...
küldj linket, és megnézzük!

Erre biztosan emlékszem, mert két napja néztük :

https://www.youtube.com/watch?v=C4kh4_jEWoE

TV-n, monitoron jó, a DUNE Youtube appján nagyon akadt végig.

Nem tudom, hogy megnézted-e már (én igen, nálam TV-n hibátlan továbbra is), de tegnap beléptünk a fiam NETFLIX előfizetésével. A helyzet ugyan ez : mindegy mit indított el, a DUNE NETFLIX-e akadt, a TV-é hibátlan volt. Akkor most mi van? Az összes filmet (avi kivételével) hibátlanul viszi a HDD-ről, de ha olyat játszok le, amit külső programon kell lejátszanom, akkor minden akad! Mint már írtam is, az összes AVI is, teljesen mindegy, hogy min indítom el. Ötlet?
maxhim

HozzászólásSzerző: anda1 » 2019.04.10. 06:43

kalimera írta:@anda1
(Pl.: Ha jönnek a torrentek vagy a letöltések 750 Mbit sebességgel, akkor a Dune nagyon jó esetben 250-et kap a NAS-ról.)

Értemm amit írsz, de kifelejtettem, hogy amikor filmet nézek akkor a PC nincs bekapcsolva, így se letöltés se másolás nem megy, egy router ossza szét a netet, a Dune vezetékkel
csatlakozik a routerhez.
Lehet, hogy rosszul tudom de ha a Dune -vel filmet nézek a NAS- ról akkor az nem egy belső hálózatról megy? Csak azért gondolom, mert néhány hónapja műszaki hiba miatt
egy napig nem volt internet, a NAS-ról mégis tudtam filmet lejátszani.
Így azt hiszem minimális az esélye, hogy az adatforgalom problémát okozzon a lejátszás alatt.
anda1

HozzászólásSzerző: kalimera » 2019.04.09. 11:38

@anda1
Pontosítom az előzőeket:
Mennyire van használva lejátszás közben a hálózat?
Összesen van 1000 Mbit (hacsak nincs ennél gyorsabb LAN).
Ezen osztoznak a hálózat elemei.
Járni jár az 1000 Mbit a Dune lejátszónak is, de előfordulhat, hogy nem jut.
A letöltésekkel és a hálózatos másolásokkal is osztozik a Dune az 1000 Mbiten.
Gondolom, nincs független 1000 Mbit-es hálózatban csak a Dune és a NAS.
Tehát nemcsak az számít amit a Dune vagy a Nas tölt/másol, hanem a többi hálózatos adatforgalom is.

(Pl.: Ha jönnek a torrentek vagy a letöltések 750 Mbit sebességgel, akkor a Dune nagyon jó esetben 250-et kap a NAS-ról.)

Mérd meg, hogy a letöltések mellett milyen sebességgel képes olvasni a hálózatról (NAS-ról) a Dune (PopUp menü + File Információ - Olvasási teszt [MB/s] -> 8*X [Mbit])?
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: anda1 » 2019.04.09. 09:28

kalimera írta:
Az akadásoknál célszerű körülnézni a saját portánkon is:

Körülnéztem és az olvasási sebesség 120 MB/s az adat sebesség 47 Mbit.
Egy két éves Synology NAS –t használok, 1000 Mbit –es az internet. Letöltés a PC –re megy, mert ez a sebesség kifektette a NAS-t. Ha filmet nézek akkor nem másolok. Szerintem így ezek nem okozhatnak problémát.
Köszönöm a tippeket, így már én is utána tudtam nézni ezeknek az adatoknak.
anda1

HozzászólásSzerző: kalimera » 2019.04.07. 20:19

Az akadásoknál célszerű körülnézni a saját portánkon is:

Milyen sebességgel képes olvasni a hálózatról (PopUp menü + File Információ - Olvasási teszt)?
Legalább 50-75 MB/s értéket kellene kapni.
Milyen adatsebessége van az anyagnak?
12 MB/s olvasási sebességnél 75 Mbit fölött már időnként megakadhat.

Mennyire van használva az a gép, amelyiken a megosztott könyvtárak vannak?
Nagyobb másolásnál akadozhat.
Gyors (500-1000 Mbit) interneten a letöltések vagy a torrentek hatására szintén megakadhat, főleg egy régebbi gépen.
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.04.07. 18:44

Te olvass vissza! A baj az volt a hsz-edben, hogy hülyének nézel. Idézlek : "Az, hogy nem érted min "vitázunk" és mit látunk" Értem. Csak annyit akartam, hogy ne nézz le ennyire. De én befejeztem, nem ide való ez már!
maxhim

HozzászólásSzerző: anda1 » 2019.04.07. 18:30

maxhim írta:
anda1 írta:Az, hogy nem érted min "vitázunk" és mit látunk

maxhim írta:
Te azt nem fogadod el, hogy nálam meg nincs, nem létezik ilyen hiba!

Én ezt írtam idézem "én elfogadom és elhiszem, hogy Te nem látsz ilyet", olvass vissza. Erre csak azt tudom mondani, hogy no comment.
anda1

ElőzőKövetkező

Vissza: Pro 4K specifikus kérdések