Hány külső USB HDD csatlakoztatható összesen?

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Hány külső USB HDD csatlakoztatható összesen?

HozzászólásSzerző: bandor » 2019.01.08. 19:07

Köszönöm.Akkor kipróbálom android nélkül.
bandor

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.08. 18:42

bandor írta:...vagy itt is csak az én készülékembe van a hiba?...

Ez nem hardverhiba, hanem tipikus Android OS. Lesz még pár ilyen azt gondolom, „hála” az Androidnak. Amit kalimera ír, az a megoldás itt is, meg minden más androidos eszközön is. Minden más, amit hiányolsz, lesz előbb-utóbb. Ez mindig így volt és így lesz (nem csak a Dune-nél), ha egy új processzorra vált a gyártó, egészen új termékkel jön ki a piacra. Az első hónapokban nagyon sok funkció még nem működik. De ezekről folyamatosan írtunk eddig is és írunk ezután is, a forgalmazók is tudják, senkinek nem kell zsákbamacskát venni. Aki meg ismeri a Dune-t, tudja, hogy minden funkció meg lesz valósítva, ami a korábbi modelleken már működött, és sokkal (évekkel) tovább érkeznek majd frissítések, mint más gyártók termékeire. Szóval nagy hiba lenne féláron vagy bármi csökkentett áron eladni, de szólja, ha mégis így van, érdekel!
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2019.01.08. 18:35

„a dune hd shell alkalmazás nem válaszol”

Sajnos igen.
Ha jól emlékszem, az android engedélyezése után.

Gyári beállítás vissza.
Android mellőzése.
Azóta nem fordult elő.
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: bandor » 2019.01.08. 16:51

Elindítok egy filmet pro 4k saját lejátszójával. Nyomok közben egy bármilyen gombot (pl. feliratot választanék mellé) , kiírja hogy " a dune hd shell alkalmazás nem válaszol". Innen már csak az áramtalanítás segít. Ez van kb. ötből kétszer. Tapasztal valaki ilyet, vagy itt is csak az én készülékembe van a hiba?Alapértelmezett nyelv , felirat , zoom beállításának hiányáról már ne is beszéljünk. Három hetes , de lassan féláron eladó lesz. Hátha valaki szívesebben szenved vele.
bandor

HozzászólásSzerző: kalimera » 2019.01.05. 23:57

Sokáig hálózatról használtam, de egy ideje már nem mennek folyamatosan a gépeim.
Átálltam 1TB-os SSD-re.
Az SSD bármikor mozgatható (másolás és lejátszás közben is), nincs zaj, gyors (10 GB másolása USB 3-ra legfeljebb 1-2 perc).
1 TB nekem elég a megnézni tervezett anyagok tárolásához.
Szerintem felesleges állandóan egy winchester erdőt kötni a lejátszóhoz.
Hálózaton másolni még ezzel a lejátszóval is viszonylag lassú.

Kellékek:

(Dune)

Kép

(SSD)

Kép

Kép
DuneHD.hu moderátor
kalimera

HozzászólásSzerző: bandor » 2019.01.04. 13:32

Köszönöm. Nekem mindössze annyi kéne , hogy laptopról lan kábellel elérjem a pro 4 hez csatlakoztatott hdd-ket, hogy tudjak rájuk másolni. egyet max kettőt sikerül is, de hármat szinte sohasem.Nem létezik rá valamilyen módszer hogy sikerüljön?
bandor

Re: Pro 4K - 181123_2026 - béta

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.04. 13:11

bandor írta:...Nem firmware kérdés, de talán tud nekem valaki segíteni...

Ezért is átraktam ide, ami hasonló topik, de legközelebb nyiss egyet olyan címmel, ami a problémádat pontosan fedi! Az androidban az sda1, sda2, stb. elnevezésekhez olyan sorrendben lesz hozzárendelve egy fizikai HDD, ahogy az oprendszer felismeri bootoláskor. Tehát ha újraindítod a lejátszót, valóban lehet, hogy másik lemez tartozik egy ilyen jelöléshez, vagy éppen már semmi. Az OpenWRT-ben elmélyedve nem tudom, hogy ezt lehet-e jobban működtetni, vagy a Dune-nek van-e valami megoldás erre a tarsolyában, de az Androidtól NAS-funkciókat nem érdemes még elvárni.
Kyle
Adminisztrátor

Re: Pro 4K - 181123_2026 - béta

HozzászólásSzerző: bandor » 2019.01.04. 12:18

Sziasztok. Nem firmware kérdés, de talán tud nekem valaki segíteni.
Pro 4k lejátszó.NAs-t nem használok. 3db hdd (dokkolóban) van csatlakoztatva a lejátszóhoz usb vel.Előző playerrel (dune base 3d ) gond nélkül tudtam mindhárom hdd re másolni laptopról hálózaton,nem kellett hurcolni a laptopot hozzá (Lan kábel). Itt ez a pofon egyszerű dolog csak vért izzadva megy , már ha megy, a vadiúj pro 4k.-val. A három hdd ből lát egyet esetleg kettőt a laptop.Hármat csak úgy hogy egyiket kétszer. pl. disc sda1 és disc sdb1 ugyanaz a hdd. Ha pont az a hdd kellene amit nem lát, akkor restart ötször, laptopon szintén, router ki be kapcs, és ha nagy mázlim van akkor egy órán belül megtalálom.Persze azután az addig felismertet nem találom. Addigra úgy felhúzom magam hogy elmegy a kedvem a filmezéstől.Kipróbáltam már sata kábellel is , azzal is hol megtalálja, hol nem. A lejátszón a források között mindegyik hdd megvan, és működik is, csak hálózaton nem érem el mindegyiket. Az üzenet amit egyébként kapok "a windows nem tud kapcsolatot létesíteni az openwrt disc sda1 összetevőivel".Az is biztos hogy nem hdd gond, mert nem mindig ugyanazt nem találja. Tud valaki esetleg valami tippet adni , mit csináljak ,hogy megoldódjon a probléma? Köszönöm.
bandor

HozzászólásSzerző: szakika » 2018.12.20. 13:39

Közben belemélyedtem a OpenWRT-be. Mindenképpen saját jelszót kell beállítani (amire állandóan figyelmeztet is egy szöveg), ha ez megvan, minden elérhetővé válik. Kiderült, hogy 6 HDD van alapból beállítva, ami bővíthető az ADD-el, látszólag végre is hajtja, de mégsem működik. Egy Linuxos programozó biztosan tudná, hogyan kell beállítani.
szakika

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.12.19. 14:35

szakika írta:...Nyilván más is észlelni fogja és kijavítják.

Azért nem vagyok biztos benne, hogy van még valaki, aki 6 lemeznél többet kötne egy lejátszóra...
Ha ez az OpenWRT hibája, akkor nem fogja a Dune javítani. Ha az Androidé, akkor sem. De megírjuk nekik, amit mondtál.
Kyle
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Pro 4K specifikus kérdések