Szkennelési probléma

A Dune HD saját jukebox alkalmazásával kapcsolatos kérdések helye

Re: Szkennelési probléma

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.03.18. 09:45

QuToR írta:...és remélem másnak is tudok majd segíteni...

Bizonyosan, mindenkinek, aki zumbás DVD-ket néz :)
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: QuToR » 2019.03.17. 21:20

Kyle írta:
QuToR írta:...Az érdekes az hogy egyszer ezt is meg még van 4 ilyen már megtalálta szkennelés...

Ez nem lehetséges, hiszen ha belépek a TheMoviedb-org oldalra, és rákeresek a „Zumba Advanced” címre, semmilyen találat nincs. Ráadásul Nálad a mappa név nem is ez, hanem „Zumba_Advanced”. A fájl név sem az, hanem „Zumbaadvanced.iso”. Ha valóban létezne ilyen nevű film (de nincs, sőt az összes „Zumba” találatot átnézve egyik címben sem szerepel sehogy sem az „Advanced” szó), akkor úgy kellene elnevezned a fájlt (de javaslom, a mappát is is), hogy „Zumba Advanced”. Nem egybe írva, nem alulvonással írva, stb. Sőt illene hozzátenni az évszámot is, a pontosabb azonosíthatóság érdekében, pl. „Zumba Advanced (2017).iso”.
Amit tehetsz: regisztrálsz az oldalon, és feltöltöd ezt a filmet, adatait, leírást, borítót, háttérképeket. Ha jóváhagyják, pár napon belül látja a Dune is majd.

Szia, köszi :)
Megtörtént, hamarosan rájövök, mit és hogyan kell az oldalon és akkor megoldódik ez a probléma és remélem másnak is tudok majd segíteni :)

Szia, köszi mindent
Q
QuToR

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.03.13. 22:20

QuToR írta:...Az érdekes az hogy egyszer ezt is meg még van 4 ilyen már megtalálta szkennelés...

Ez nem lehetséges, hiszen ha belépek a TheMoviedb-org oldalra, és rákeresek a „Zumba Advanced” címre, semmilyen találat nincs. Ráadásul Nálad a mappa név nem is ez, hanem „Zumba_Advanced”. A fájl név sem az, hanem „Zumbaadvanced.iso”. Ha valóban létezne ilyen nevű film (de nincs, sőt az összes „Zumba” találatot átnézve egyik címben sem szerepel sehogy sem az „Advanced” szó), akkor úgy kellene elnevezned a fájlt (de javaslom, a mappát is is), hogy „Zumba Advanced”. Nem egybe írva, nem alulvonással írva, stb. Sőt illene hozzátenni az évszámot is, a pontosabb azonosíthatóság érdekében, pl. „Zumba Advanced (2017).iso”.
Amit tehetsz: regisztrálsz az oldalon, és feltöltöd ezt a filmet, adatait, leírást, borítót, háttérképeket. Ha jóváhagyják, pár napon belül látja a Dune is majd.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: QuToR » 2019.03.13. 21:47

Kyle írta:
QuToR írta:...Ha van még valami ötleted akkor légyszi oszd meg velem...

Nevezd át a fájlokat, kötörölve teljesen a korábbi nevet, háta valami rejtett karakter van a névben! Vagy ha mappában is vannak, akkor a mappa nevével is csináld meg ezt. Egyébkét minden film egy külön mappában van, vagy egy mappában van sok filmed?

Minden film külön mappában van, ezek amiket nem talál, ilyenben: Zumba_Advanced , benne a filenév: ZumbaAdvanced.iso.
Az érdekes az hogy egyszer ezt is meg még van 4 ilyen már megtalálta szkennelés, adtam meg borítót is, de most már nem is találja meg!
A lentebb írt módszer amúgy megfelel a nejemnek, így el tudják indítani amikor tornázni akarnak. Persze ettől, még jó lenne rájönni mi lehet a gond.

Köszi, szia
Q
QuToR

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.03.12. 09:55

QuToR írta:...Ha van még valami ötleted akkor légyszi oszd meg velem...

Nevezd át a fájlokat, kötörölve teljesen a korábbi nevet, háta valami rejtett karakter van a névben! Vagy ha mappában is vannak, akkor a mappa nevével is csináld meg ezt. Egyébkét minden film egy külön mappában van, vagy egy mappában van sok filmed?
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: QuToR » 2019.03.11. 17:26

Kyle írta:
QuToR írta:...felmentem megnéztem, és még mindig fent van...

És pont úgy van elnevezve a film, ahogy a weboldalon látod? És ha rákeresel (mert egyesével is lehet azoknál a fájloknál keresni, amelyekhez nem biztos a találatban, vagy nincs találat), akkor sem látod a találatok között?

A legnagyobb baj, hogy nem is találja meg ezeket a fileokat a szkennelés közben, így nem tudom egyedileg szerkeszteni ezeket...
Tegnap csináltam egy gyári alapbeállítás, visszaállítást.... a helyzet nem változott... Azt csináltam, véső elkeseredettségemben, hogy az .iso fileokat egyesével hozzáadtam a kedvencekhez, így egy gombnyomásra megtalálja őket az asszony. Ami a legérdekesebb az egészben, hogy amikor így egyesével rámegyek ezekre a fileokra, itt megjelenik az a borító amit az előzőekben ezekhez kapcsoltam-kijelöltem, de a JukeBox-on belül a szkennelés meg sem találja ezeket :(

Nekem nincs több öteltem, így most, bár nem a JukeBox-ból de elérhetőek ezek a filmek is. Ha van még valami ötleted akkor légyszi oszd meg velem.

Köszi, szia
Q
QuToR

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.03.10. 20:03

QuToR írta:...felmentem megnéztem, és még mindig fent van...

És pont úgy van elnevezve a film, ahogy a weboldalon látod? És ha rákeresel (mert egyesével is lehet azoknál a fájloknál keresni, amelyekhez nem biztos a találatban, vagy nincs találat), akkor sem látod a találatok között?
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: QuToR » 2019.03.10. 17:11

Kyle írta:
QuToR írta:...Lehet igazad lehet, hogy TheMovieDB-re ilyeneket nem tesznek föl, de nincs valami más lehetőség, ennek ellenére megjelenjen a "Borítós" listában...

Tekintve, hogy a TheMoviedb.org közösségi oldal, semmi akadálya sincs, hogy Te felrakd a hiányzó filmet. Van magyar film (Macskafogó 2), amit én vittem fel. Megjegyzem, azt írtad, hogy korábban már borítóval megjelent filmek tűntek el. Ha korábban megvoltak, akkor fent vannak a TheMoviedb-n, így most is meg kell lenniük. Vagy rosszul emlékeztél, és mégsem voltak ezek meg korábban...

Szia!

Épp ezaz, hogy eddig megvoltak, és most hogy írtad, felmentem megnéztem, és még mindig fent van, (nem mindegyik) de nekem, hiába szkennelem újra a könyvtárat nem találja meg. Egyesével nem lehet valahogy felvenni a filmeket a JukeBox-ba?

Köszi, szia
Q
QuToR

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.03.09. 13:48

QuToR írta:...Lehet igazad lehet, hogy TheMovieDB-re ilyeneket nem tesznek föl, de nincs valami más lehetőség, ennek ellenére megjelenjen a "Borítós" listában...

Tekintve, hogy a TheMoviedb.org közösségi oldal, semmi akadálya sincs, hogy Te felrakd a hiányzó filmet. Van magyar film (Macskafogó 2), amit én vittem fel. Megjegyzem, azt írtad, hogy korábban már borítóval megjelent filmek tűntek el. Ha korábban megvoltak, akkor fent vannak a TheMoviedb-n, így most is meg kell lenniük. Vagy rosszul emlékeztél, és mégsem voltak ezek meg korábban...
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: QuToR » 2019.03.09. 09:47

Kyle írta:
QuToR írta:...Mit csináljak újara ,hogy megjelenjenek, mit töröljek, skenneljek újra?

A TheMovieDB.org oldalon megtalálhatóak továbbra is azok a filmek a fájlnevek alapján, amiket használsz? Nem találod a filmeket a megerősítésre váró filmek között se a jukebox beállításainál?

Szia! Köszi, hogy segíteni próbálsz!
A helyzet ennyire nem egyszerű, de annál fontosabb. Amiről pontosan szó van az néhány Zumba DVD amit a nejem néz, tornázik rá. (Ha van feleséged tudod, ha nincs majd megtudod, ha asszony boldog nincsen gondod!)
Ebből van nekem 5db és csak egy látszik a borítós lista között. Lehet igazad lehet, hogy TheMovieDB-re ilyeneket nem tesznek föl, de nincs valami más lehetőség, ennek ellenére megjelenjen a "Borítós" listában, akár custom - valami általam megadott borítóval? Ugyanez a helyzet a gyerek Kisvakond dvdivel is, abból is van 6db de csak egy látszik.
Kérdésedre válaszolva új szkennelés után sem jelenik meg a "Megerősítésre váró filmek" között sem. :(

Mit tegyek, mi lehet a megoldás?

Köszi, szia
Tamás
QuToR

Következő

Vissza: My Collection jukebox