Duo 4K tapasztalatok

Csak a Duo 4K hardverével összefüggő kérdések hely, tehát olyan problémákat várunk ide, amelyek vélhetően a többi Dune HD modellen nem létezhetnek

Re: Duo 4K tapasztalatok

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.07. 21:31

Az éppen tévedés, hogy a nem leállítás amortizálja a lemezt, éppen az ellenkezője az igaz: minden lemez csak bizonyos számú leállítást bír ki, ekkor kell ugyanis a fejnek leparkolnia, ekkor kopik. Szerintünk is értelmetlen a két lemezfiók ebben a kategóriában, hiszen itt már legtöbben hálózatról játszanak le, vagy éppen SSD-t használnak, hogy ne rontsa a hang- és képminőséget a HDD motorjának elektromos zaja. Ahhoz meg inkább 2,5"-es fiók kellett volna, bár sokan 2,5–3,5"-es adapterrel SSD-t tesznek be, tehát végül is használható a két fiók.
Bizonyosan megoldható lenne szoftveresen számos új funkció, de olyan gyanítom nem, hogy rögzít, miközben lejátszik. Értem én, hogy egy középkategóriás set-top-box tud ilyet, de abban nem ilyen processzor van, és a képminőség nem az a kategória, ami Duo 4K-nál van. Ilyenekkel nem érdemes hasonlítgatni. Ahhoz nem tudok hozzászólni, mennyire izgalmas a gyors tekerés hanggal másfélszeres sebességgel (nekem sosem hiányzott), de ha egy funkció sokaknak hiányzik, sokan kérik, akkor azt eddig is megvalósították (ha lehetett) és ezután is meg fogják oldani. De mivel teljesen mások a processzorok, bizonyos hardver korlátok is vannak, ezeket mi sem ismerhetjük.
Nekünk is van összehasonlítási alapunk – bátran állíthatjuk –, és kb. semmi más nem ad hasonló hangot és képminőséget a Duo 4K árkategóriájában. Ezekért kell fizetni, azoknak érdemes ezt választani, akiknek ezek a tulajdonságok a fontosak.
Ha itt a fórumon többen hiányolnak egy-egy funkciót, mi ezeket a kéréseket továbbítjuk a gyártónak.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: poppysanyi » 2019.01.07. 18:08

Köszönöm a választ! Jelenleg van három DUNE-m, egy Base 3, egy TV 303D-m, és ez a legújabb DUO 4K, amit azért vettem, hogy elinduljak a 4K felbontás irányába. Kísérleteztem más médialejátszókkal is, így bátran állíthatom, van összehasonlítási alapom. Volt egy EMINENT 7485-öm, és jelenleg is van egy HYUNDAI DVB-T vel szereltem is. Vannak dolgok amikben jobbak a DUNE-nél, de én valahogy mégis ragaszkodom a DUNE-hez. Azért az érdekes, hogy egy 250000 forintos okos otthon vezérlésre is alkalmas médialejátszó nem tudja leállítani a használaton kívüli belső meghajtókat, ezzel feleslegesen amortizálva azokat, és az energia fogyasztásról, és hőtermelésről ne is beszéljünk. Így válik értelmetlenné a két lemez fiók. Azon kívül az is érdekes, hogy például kábel TV adás felvétele közben, nincs mód valami másik média fájl lejátszására, holott ezt egy középkategóriás SETTOP BOX is tudja. Az előbb említett két médiajátszó, még azt is tudja, hogy másfélszeres lejátszási sebesség mellett, hallható a hang is, aminek azért valljuk be, van létjogosultsága. Kíváncsi lennék rá, hogy ezeket a "hiányosságokat" egy esetleges szoftverfrissítéssel lehetne-e orvosolni? Köszönöm, hogy elolvastad, várom válaszodat! Üdv TS
poppysanyi

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.07. 15:02

poppysanyi írta:Épp az a problémám, hogy a belsőket nem állítja le. Az USB-n csatlakoztatottat mindig leállítja!

Elnézést, nem fogtam fel, hogy belső lemezről van szó, illetve a rossz HDD-t választottam kérdésből valamiért az következett, hogy külső USB-s lemezről van szó, mert ott van különbség a házak elektronikája között, van ami leállítható, van, ami nem.
ITT olvasható a Dune hivatalos leírása a lemezek kezeléséről. Ebből én azt látom, hogy csak kikapcsolás és készenlét esetén állítja le a belső lemezeket. Igaz, ez nem tesz különbséget az USB-s és a SATA lemezek között, tehát azt sem írja, hogy az USB-seket leállítani. Így szerintem az USB-s ház elektronikája állítja le, nem a Dune.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: poppysanyi » 2019.01.07. 13:28

Épp az a problémám, hogy a belsőket nem állítja le. Az USB-n csatlakoztatottat mindig leállítja!
poppysanyi

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.07. 13:03

poppysanyi írta:Ezt nevezem támogatásnak!...

Hát, előfordul, hogy nem jön meg egy RSS egy új posztról. De ilyenkor írj egy újabbat, és vélhetőleg akkor már észre vesszük, illetve értesülünk róla!
Szerintem nem állítja le az USB-s lemezeket, csak a belsőket. Különben lenne a menüben olyan opció, hogy hány perc után állítsa le.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: poppysanyi » 2019.01.07. 12:40

Ezt nevezem támogatásnak! Már négy hete kérdeztem valamit, és még mindig nem kaptam választ!
poppysanyi

HozzászólásSzerző: poppysanyi » 2018.12.10. 19:16

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a napokban vásároltam egy DUO 4K-t, és azt vettem észre, ha külső tárolót csatlakoztatok hozzá, és arról játszok le, a belső HDD-t nem állítja le. Ez természetes jelenség, vagy csak rossz HDD-t választottam? Köszi a választ.
poppysanyi

HozzászólásSzerző: rikkancs » 2018.11.20. 09:33

A Sony - Dune kapcsolódás megoldódott egy erősítős HDMI kettős elosztó közbeiktatásával.
Remélhetőleg a képminőség ezzel nem romlik.
Ha esetleg lesz válasz a Dune-tól, kiiktatom az elosztót.
Köszönöm az eddigi segítséget!
rikkancs

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.11.06. 12:29

Közben írt a Dune, hogy még nem tud semmit mondani erre a Sony-s problémára, amint van eredmény, majd szólnak. Ebből annyi a jó, hogy nem azt mondták, hogy a log fájl nem használható, vagy csináljunk újat. Tehát valamit csak látnak belőle, amin el lehet indulni.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: rikkancs » 2018.11.06. 11:45

Kyle írta:
rikkancs írta:...Igen, DUNE HD DUO 4K. Ezzel sem indult.

Mármint ugyanaz a Sony vetítőtípus?

Igen, ugyanaz a db .
rikkancs

Következő

Vissza: Duo 4K specifikus kérdések