Lejátszási promlémák

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Lejátszási promlémák

HozzászólásSzerző: bisti » 2019.08.06. 08:12

Kyle írta:
bisti írta:...Egy Asustor NAS-ról szedi az anyagot...

Megkaptam a log fájlt, amit küldtél (bár nem nekem küldted valamiért), de azt nem tudom még, hogy NAS-hoz NFS-en csatlakozol-e vagy SMB-n? Ugye NFS-t használsz?

Bocsánat, elmaradtam... Az info(kukac)...-ra küldtem mert az van megadva a TErméktámogatásnál a leírásban. NFS-en csatlakozom.
Sajnos azóta csak több lett a gond. Néha el sem indul bekapcsoláskor a készülék, csal a kijelzőn megjelenik a 'Load' üzenet és semmi sem történik. Le kell kapcsolni és újra bekapcsolni. Néha meg (ritkán, talán 2x fordult elő) van egy zöld képernyő és szintén nem csinál semmit. Van vagy 10 log fájlom ami mind valamelyik hiba után készült. Küldjem el őket?
bisti

HozzászólásSzerző: Fycko19 » 2019.08.02. 10:14

Szia Kyle!
Kicsit sokára írok,mert kb 2 hete voltam a lejátszó.hu Budapesti üzletében a Pro 4k Plus gépemmel,amit Szabival együtt teszteltünk.Nekem voltak és vannak a felirat elcsúszási problémáim,amit Szabi is látott.Az egyik anyagnál amit vittem,teljesen rapszodikusan csúszkált a felirat,volt amikor több percet is.Amit tapasztaltam az az hogy ha megállítom a filmet,és újraindításnál azt választom hogy onnan folytassa ahol abba hagyta,akkor ugyan onnan indítja ahol abba hagytam,viszont a számláló 0 óra 0 perctől indul és a feliratokat aszerint jeleníti meg,tehát kezdi az elejétől,pedig a kép már nem ott van.Ezt is mutattam Szabinak.
Sokszor egy feliratváltás után is elcsúszik a felirat,mert sokszor másodpercekre megáll a számláló,és nagyon sokszor aritmikusan számlál.Van hogy megakad és aztán ugrik 2-3 másodpercet,és ha akkor lett volna felirat,azt meg se jeleníti.
Aztán van még nálam,hogy bizonyos filmek képe akadozik,pl Stranger Tings első évad UHD változat akadozik,a harmadik évad meg nem.Vagy a Dark c sorozat első évada UHD-ban akadozik a második FHD-ban meg teljesen jó volt.Vagy pl teljesen nézhetetlenül akadozik a Planet Earth első évad FHD-ban. A legnagyobb méretben megtalálható változatot néztem.Az akadozós részeket egy másik médialejátszóval hibátlanul meg tudtam nézni,tehát nem biztos hogy az anyag volt a rossz.Ezt az akadozást is tudtam szemléltetni Szabinak,bár nem volt olyan mértékű mint nálam ahol folyamatosan be van dugva a készülék,ugyanis azt tapasztaltam hogy ha kihúzom a készüléket néhány órára,akkor utána ha visszadugom vagy nem csinálja ezeket a szakadozásokat vagy csak nagyon minimálisan,aztán egy idő elteltével újra jön az ugri-bugri.
És a legújabb problémám amit csak nemrég fedeztem fel,hogy néha gondol egyet és a HDR-es filmeket SDR esnek érzékeli és úgy is játssza le.Az infónál is úgy jeleníti meg hogy pl 8bit 4:4:4 BT.709.Ha kikapcsolom és újra indítom akkor utána már rendesen jeleníti meg,és az info is helyesen írja hogy HDR.És semmi beállítást nem változtattam meg.Le is fotóztam mert éppen tegnap is ezt csinálta,ha akarod elküldöm a képeket.Köszi előre is a segítségedet.
Fycko19

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.07.23. 08:38

r44 írta:...Nekem eddig csak szívás volt a 4K Max...

Tehát nem Pro 4K-ról van szó? Akkor nem jó topikban beszélgetünk erről, az a Pro 4K hardveres felépítéséből adódóan vélhetően csak a Pro 4K-n jelentkező problémákról szól. Valahol ITT kellene megfelelő topikot találnod, ha nincs, akkor újat nyitnod. Ha bizonyos fájlokkal van gond, akkor mindig kérjük a Mediainfo program által kiírt elemzését, illetve jó lenne egy fájl is tesztelni.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: r44 » 2019.07.22. 18:48

Most rámásoltam a problémás fájt egy pendrive-ra, a tv fapados lejátszója természetesen simán,gond nélkül viszi.
Nekem eddig csak szívás volt a 4K Max. A lejátszási problémákon kívül :Megfőzött három HDD-t, mint kiderült 12 V helyett 24-et adott a vinyóknak.A távirányító csak szemből működik. Még laptop hűtéssel is tojást lehet sütni a gépen.
Beszéltem a média dokival, valahogy barkácsol bele utólagos hűtést.
Nem tudom neked mit jelent a normális fájl, de eddig gond nélkül vitte minden lejátszó,nemcsak dűne.
Akkor hol is a probléma?
r44

HozzászólásSzerző: r44 » 2019.07.22. 17:43

Szia!
Köszi az okos tanácsot,a gond ott van hogy nagyon sok sorozatom van így elmentve. Megismétlem,az eddigi lejátszóim mind viszik ezeket a fájlokat.
Nem érdekel hogy új a rendszer,alapból tudja azt amit az előző lejátszók.
Üdv.
r44

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.07.22. 10:07

r44 írta:... spmc illetve vlc-vel is, de nem jött be,ugyanúgy akad.

Akkor dobd ki az ilyen rossz fájlokat! Alapvetően semmi gond az MP4 konténerrel, csak normálisan kódolt videó- és hangsáv legyen benne.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: r44 » 2019.07.21. 14:38

Üdv ismét!
A probléma ugyan az, mp4 sorozat/1080p/ a lejátszó kb fél mp-es akadásokkal játsza le,majd lefagy. Legfrissebb firmvare. Kipróbáltam spmc illetve vlc-vel is, de nem jött be,ugyanúgy akad.
r44

HozzászólásSzerző: r44 » 2019.05.14. 16:38

Szia!
Elkezdtem visszafelé feltenni a firmvare-ket,ez lejátszotta némi problémával.
A trónok harca,ill shameless első évadairól van szó,amit konvertáltam mp4-be.
Semmilyen droidos cuccot nem használok,nem tudom hogy más lejátszó app viszi-e,de kipróbálom.
Üdv
r44

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.05.14. 14:01

r44 írta:...Vissza kellett raknom a 2026_r13-as firmware-t...

Miért pont azt? Nem az a legutóbbi. Sem 190330_0254, sem a 190412_0053 nem boldogul ezekkel a videókkal? És más androidos lejátszó app (KODI, SMPC, VLC, stb.) viszont lejátsza? Küldenél egy ilyen problémás fájlt?
Az, hogy a régi, Sigma chipes lejátszók hogyan kezeltek egy fájlt, nem mérvadó, más processzor, más oprendszer van most már.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: r44 » 2019.05.13. 17:30

Sziasztok!
Tapasztalt valaki hasonlót? A régebbi sorozatokból elkezdtünk megnézni párat,de a max 4k behal az mp4-m4v filmektől.Vagy kilép lejátszás közben /ilyenkor egy pillanatra zölden villan a kép/ vagy teljesen lefagy.A legfrissebb firm van rajta.

A sorozataim mind ilyen formátumban vannak,handbrake-t használok a konvertáláshoz apple tv3 formátum kiválaszt-konvertál/1080p/.Eddig sosem volt gond semelyik dunének a lejátszással.
Kíváncsiságból letöltöttem ugyanazt a sorit több verzióban de nem konvertáltam át, mkv-ban lejátszotta de furcsa szaggatásokkal-lassulásokkal.Beszaggat a kép 5-10 másodpercre,visszalépek 10 mp-et,és akkor hibátlanul megy ugyan az a rész.Mondanám hogy rossz a forrás,de évek óta megvannak ezek a sorozatok,a családban mindenhol megy most is a régebbi dunéken.

Vissza kellett raknom a 2026_r13-as firmware-t,azzal lejátsza a filmeket,egy évadot kb 2 fagyással.Nem használok semmi droidos cuccot,még a borítokkal sem foglalkozom,sima mappa nézet,dune lejátszó.
Köszönettel,Üdv!
r44

ElőzőKövetkező

Vissza: Pro 4K (Plus) specifikus kérdések