Androidos modellek (RTD1295 CPU) - 190330_0254 - béta

Re: Androidos modellek (RTD1295 CPU) - 190330_0254 - béta

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.04.03. 17:21

A táblázatot csak azért kérdeztem, mert állítólag hozzáértő emberekkel van tele a fórum, ahogyan a Prohardver Dune topikja is. Ők állítják (a Prohardver-en is) idézem :

"A Dune 10 biten nem kadenciahelyes, 8 biten pedig látható a banding és a HDR metaadatokat sem küldi át rendesen"
és egy másik :
"10 biten a 23.976 Hz helyett 23.988-at küld, így 1 perc 39 másodpercenként lesz egy ismételt frame, egy pillanatra megtorpan a kép."

Én ennyire nem szoktam belemélyedni csak élvezem a filmet, de néha én is észreveszek 1-2 mikroakadást, de abból amit Te mondasz, ez nem a kadencia helyesség hiányából akad. Az mondjuk nem tetszik, hogy folyamatosan csak leszólják a 4K Pro-t, éppen ezért nem is foglalkozom nagyon azzal a topikkal. Csak hát szemet szúr, ha ilyet olvas az ember.

A Firm frissítéssel meg nem leszólni akartam, de azért tényleg van még mit javítani. A Zidoo vagy a HiMedia sem hanyagolja el a vásárlóit (bár ők nem olyan régi név, mégis az az elterjedt, hogy a 4K Pro nem más, csak egy átcímkézett Zidoo drágábban), úgyhogy ez nem csak a Dune egyeduralma. És mint írtam is, pontosan e miatt IS vettem ezt a márkát. Már majdnem utaltam egy Q10 Pro-ért, de mégis e mellett döntöttem az újabb konstrukció miatt.
A telefonos app viszont nagyon jó. Ezt viszont nem értem :

"A Dune kezelőfelületen a szövegbevitel a telefonon megszokott módon működik, tehát a mobil virtuális billentyűzete használható." Hol és mikor jelenik meg a mobilon a billentyűzet? YT-nál akartam használni, de nincs ilyen. Vagy megint nem értek valamit....
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.04.03. 15:14

maxhim írta:...de remélem jönnek a firmek sorban és gyorsan...

Mutass kérlek még egy gyártót, akinél olyan annyi frissítés jött ki és annyi éven át a készülékeire, mint a Dune-nél! Vagy olyat, ahol a frissítések olyan mértékú újdonságokat hoztak éveken át, mint itt!

Már megnéztük ezt a táblázatot. Nem sokat tudok hozzászólni, de leírtam egy részét már a másik topikban is:
– Ha igaz, ha nem a 4:4:4 színkódolás kapcsán bejelölt piros infó, semmilyen film nincs 4:4:4 kódolva, Blu-ray és 4K Blu-ray bizonyosan nincs.
– Ha igaz, ha nem, hogy 23,981 Hz-et mértek valakik 23,976 Hz helyett, ha nem, ennek semmi jelentősége szerintem. Hiszen minden TV tud mára 23,976–24 Hz között alkalmazkodni, miért okozna akadást ezen értékek között és közelében bármi is? Ha a 23,981 és a 23,988 (bár el nem tudom képzelni, miért változna a képfrekvencia attól, hogy 10 vagy 12-bites az adat) pirossal jelölt gond, és látható probléma, akkor más lejátszóknál a 23,972/23,973/23,974 miért nem gond? A 23,972 és a hivatalos 23,976 között 4 század Hz van! Ez nem gond, de a 23,981 (ami 5 század Hz-re van a 23,976-tól) az meg látható akadást okoz? Mivel mérték egyébként ezeket az értéteket? Hogyan tudna egy Dune HD ugyanabból a Realtek processzorból más képfrekvenciát kicsiholni mint más gyártó? Azt gondolom, hogy ilyen szinten ha akarnának se tudnának belenyúlni a hardver működésébe, a Relatek SDK-tól függ, vagy még attól se, csak a hardvertől.
– „Banding” – sose vettem még észre semmi sávosodást az átmeneteknél, mármint hogy másmilyen lenne a Pro 4K-n, mint más androidos lejátszón. Ráadásul a H.265 dekódolást hardveresen végzi a Realtek, nem hiszem, hogy másik lejátszón ezzel a processzorral láthatóan máshogy jelenne meg.

De megkérdezem a Dune-t, hogy mit szól ehhez a táblázathoz (bár majd tudni akarják ki és hogyan csinálta), ha ez megnyugtat.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.04.03. 11:20

4K BD menü, banding, fejezetek a BD-Lite-ban, hang és felirat előválasztás, info bar, avi lejátszás? A kadencia helyességében is kezdek kételkedni, mert valóban ugrik a kép időnként. Nem tudtam, hogy a TV-m miatt e, de valószínűleg nem! És most lehet mondani, hogy elégedetlenek vagyunk, de remélem jönnek a firmek sorban és gyorsan! Nekem sose volt ezelőtt DUNE-öm, pont a hibátlan hírneve miatt vettem a 4K Pro-t, de lássuk be : nem két hete megjelent készülékről beszélünk! Megnéztétek a táblázatot amit egyik fórumtársunk tett be ide?

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/3000774-new-zidoo-z9s-z10-rtd1296-soc-21.html#post57486830

Ebből mit láttok igaznak?

Mondjuk ez már valami :

Kép

Esetleg Nektek nincs több híretek?
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

Androidos modellek (RTD1295 CPU) - 190330_0254 - béta

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.04.02. 07:56

Komoly újdonságokat, és az új DuneControl mobil app támogatását hozó béta firmware Pro 4K (tv292a, tv292b), Pro 4K Plus, Max 4K és Ultra 4K modellekre.

Az új, hivatalos DuneControl app támogatása. Az új app főbb tulajdonságai:
– A Dune kezelőfelülete megjelenik a mobilon, azon keresztül vezérelhető. Elérhetőek a helyi és hálózati tárhelyek, a kedvencek, a legutóbb játszott elemek, a jukebox, stb. A telefon gyakorlatilag tükrözi a TV-n látható felületet.
– A Dune kezelőfelületen a szövegbevitel a telefonon megszokott módon működik, tehát a mobil virtuális billentyűzete használható.
– Diavetítés a mobil képernyőjén.
– A lejátszás alatti aktuális médiatartalom információi (pl. filmek esetén borító, filmcím, zenénél lemezborító, egyéb infók) a mobilon láthatóak. A lejátszás a mobilról vezérlehető (play/pause, stop, ugrás, gyorstekerés, hangerő).
– Az infra távvezérlő helyettesítése, csakúgy, mint a korábbi Dune mobil távvezérlőnél. Akár több Dune is vezérelhető a felöletről, a lejátszók között kényelmesen válthatunk.
A DuneControl a Play Store és App Store alkalmazásboltokba április folyamán kerül fel, addig az androidos tesztverzió letölthető az appot bemutató gyári oldalról INNEN.

Egyéb újdonságok:
– Zenefájloknál ID-TAG-ek és albumborítók kezelése (mint a korábbi Sigma-chipes modelleknél).
– MKV fájlokon belüli fejezetek kezelés (mint a korábbi Sigma-chipes modelleknél).
– Szülői felügyelet a fájlböngészőben. Ha egy mappa tartalmát szeretnénk elrejteni, helyezzünk el benne egy dune_folder.txt szövegfájlt, ami ezt a sort (is) tartalmazza: pin_code = XXXX, ahol az XXXX egy 4-jegyű számkód. (Aki nem ismeri a dune_folder.txt fájlok használatát, ITT olvashat róla.) Az adott mappa tartalma csak a számkód beírása után jelenik meg.
– A kedvencek menühöz mostantól ezen elemek is hozzáadhatóak: hálózati megosztások, helyi tárhelyek, belső memória.
– A legutóbb játszott elemeket mutató Recent menü mostantól a filmborítókat is megjeleníti (ha a legutóbbi lejátszáskor már filmként felismerte a készülék a fájlt).
– Ha a jukeboxban a film részletes adatait nézzük, a film leírásra is rá tudunk lépni a JOBBRA gombbal, ezután a FEL/LE gombokkal görgethető ezen terület. Ez akkor hasznos, ha az éppen használt távvezérlőn nincs P+/P- gomb.
– Külső feliratok kódolásának automatikus detektálása, ahogy a korábbi Sigmás modelleknél is működött már ez.
– A Beállítások/Hang/Digitális hangkimenet menüben 3 opció van ezentúl:
–– Auto (alapértelmezett): ha sikeres a HDMI-kézfogás a bootolás során, akkor a TV-től kapott információk alapján a HDMI kimeneten PCM (dekódolt) vagy bitstream (digitálisan továbbküldött) hang jelenik meg, a digitális (koax és optikai) kimeneteken pedig bitstream.
–– PCM (analóg sztereóra lekeverés): mind a HDMI-n, mind a digitális kimeneteken PCM formátum jelenik meg. Akkor érdemes ezt választanunk, ha az automatikus mód mellett a csak PCM hangot fogadó eszköz (pl. TV) mégis digitális jelet kapna (sikertelen HDMI-kézfogás miatt), vagy ha a digitális kimenetre csatlakoztatott eszköz bizonyos hangformátumokat nem tudna dekódolni (pl. DTS vagy Dolby), vagy valamiért érdemesebb a lejátszóval dekódoltatni azokat.
– Original (érintetlenül továbbküldés digitálisan): HDMI-n és a többi digitális kimeneten is az eredeti hangsáv lesz továbbküldve érintetlenül. Akkor érdemes használni, ha az automatikus mód rosszul működne, és dekódolt jelet küldene az erősítőre, TV-re, ami egyébként képes a dekódolásra, illetve ha biztosak vagyunk benne, hogy a TV-vel, erősítővel akarunk dekódoltatni.
– Beállítások/Hang/Maximális mintavételezési frekvencia: Auto és 192 kHz opciók. Auto lesz kiválasztva alaphelyzetben, ha a HDMI-kimenet a beállított hangkimenet, és 192 kHz lesz kiválasztva itt, ha a koax/optikai hangkimenetek az alapvető kimenetek a hang számára. Auto esetén a HDMI-kézfogás során a másik oldalról (HDMI EDID) kapott információ alapján lesz kiválasztva a maximális mintavételezési frekvencia. 192 kHz-et választva ez a frekvencia lesz használva az optikai/koax kimeneteken, függetlenül attól, hogy pl. a HDMI EDID infó azt mutatja, hogy ekkorát nem kezel a TV, tehát HDMI-n nem lenne értelme ezt használni, így Auto módban nem élvezhetnénk a legjobb minőséget az optikia/koax kimenetekre kötött erősítőnkön.

Fejlesztések, javítások:
– A filmborítók korábban kicsit torzítva jelentek meg. Ennek megfelelően a képernyő elrendezése kicsit változott.
– Külső lejátszóprogram támogatása (pl. SPMC, KODI) most már működik az SPMC 17.x verziókkal, és bármely KODI-val is. Mostantól, ha bármelyik (de csak egy!) SPMC vagy KODI verzió telepítve van, akkor az lesz külső lejátszóként használva. Korábban az SPMC 16.x magától települt külső lejátszót választva, mostantól nem így van. Ha telepítve van az SPMC 16.x verzió, akkor azt töröljük ezen új funkció használatához!
– Továbbfejlesztett USB-s billentyűzettámogatás.
– Ha kiválasztunk egy mappát, hogy a jukeboxhoz adjuk, a Jukeboxhoz adni funkció mindig megjelenik a POP UP MENU gombra. Hasznos, ha a távvezérlőnkön nincs SELECT gomb.
– Az infra távvezérlő gombjai jobban működnek az első alkalommal elinduló beállításvarázsló bizonyos pontjain.
– Karinta.TV app frissítve.
– Az Ultra 4K modellen a hangbeállításoknál az ESS DAC bemenetének választásakor a Belső forrás mostantól Médialejátszó néven található meg, hogy egyértelműbb legyen a jelentése.
– Javítás a Max 4K és Ultra 4K modelleknél: ha a hifi-hangkimenet (XMOS) volt kiválasztva, bizonyos esetekben nem működött a kimenet a HiByMusic külső alkalmazás után másik programot használva.
– Javítás a Max 4K és Ultra 4K modelleknél: ha a hifi-hangkimenet (XMOS) engedélyezve volt, és továbbküldést használtunk a digitális hangkimenet beállításánál, a kimeneten nem volt jel Dolby és DTS formátumok esetén. Mostantól ha a hifi-hangkimenet engedélyezve van, akkor a Dolby és DTS hangsávok automatikusan dekódolásra kerülnek, függetlenül a digitális hangkimenet menütől.
– Javított stabilitás rendszerszinten, javítva olyan hibák, amelyek Az alkalamazás nem válaszol hibaüzenetekhez és egyéb instabilitáshoz vezettek.
– Javítva, hogy a hang digitális továbbküldése esetén AAC hangok bizonyos esetekben nem szóltak.
– Javítva, hogy nem lehetett bizonyos 4K-s videómódokat beállítani bizonyos 4K-s HDMI eszközökkel, amelyek nem minden HDMI 2.0a funkciót támogattak (pl. Epson 8300/9300-as vetítők).
– Javítva, hogy a feliratváltás bizonyos esetekben nem működött.
– Javítva, hogy bizonyosan HTTP/TS streamek lejátszása néha nem jól működött (újraindult a lejátszás, megakadt).
– Javítva, hogy ha engedélyezve volt a CEC funkció, a TV bekapcsolása a szoftveres készenléti mód esetén nem mindig működött.
– Javítva, hogy ha a lejátszás IP-paranccsal volt elindítva miközben ment a képernyővédő, az nem kapcsolt ki.
– Bizonyos HLS streameket nem lehetett lejátszani.
– Nem működtek a FEL/LE/BALRA/JOBBRA gombok IP-n keresztül vezérelve, amikor az egéremuláció engedélyezve volt.
– Bizonyos esetekben a távvezérlő POWER gombjának hosszan tartó nyomása rosszul volt detektálva, 2 másodpercnél rövidebb nyomást is hosszú lenyomásnak érzékelt a készülék.
– Szövegbeviteli mezőknél a POP UP MENU rosszul működött bizonyosa esetekben.
– A Lejátszás egyéb alkalmazással funkció bizonyos esetekben lefagyást okozott.
– Kompozit videókimenet használata mellett a Beállítások menü bizonyos esetekben lefagyott.
– Office (.xlsx) fájlok néha nem Office fájlként voltak felismerve.
– A kedvencek alatt megjelenő ikonok megsérültek bizonyos esetekben.
– A dune_firmware.dff fájl tévesen SACD DFF fájlként volt felismerve.
– A D gombra megjeleníthető kezelési tanácsok hibásan jelentek meg néha.
– PHP pluginekkel és a PHP API-val kapcsolatos fejlesztések.
– Fejlesztések az IP-vezérlés terén: számos új funkcióval bővült az IP-n keresztüli vezérlés az új mobil app miatt. Így pl. részletes infó kérhető le a kezelőfelület aktuális állapotáról és a vezérelhetőségéről, így pl. külső alkalmazások saját fájlböngészőt használhatnak. Az 5-ös verziós protokoll leírásáért kattints IDE!
– Frissítések a különböző nyelvekben (pl. a magyarban is) a kezelőfelületen.
– Egyéb apróbb javítások.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

Előző

Vissza: Firmware-frissítések