Szaggat a film

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Szaggat a film

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.27. 07:56

Nos, itt vagyok csak közben új hibákat is felmerültek a cég a jövőben simán felkérhetne egy profi taszternek. Megint le írom, én a készülékem gyári beállításon használom a legaljább frissítések mellett. Ahogy írtam már én csak filmezni vettem nem használom semmi másra. A gond ép ez az ez lenne a fő funkciója és nem tudja 120 ezerért tökéletesen végre hajtani ezt felháborító. Tehát nem használok rajta se youtube, se semmilyen alkalmazást nem is talapitok rá semmit sem. Nos, akkor volt az adott filmem a csaló csajok mondjuk ki nem régiben megbírtam szerezni eredeti BD50-ben és érdekes azt is megnéztem teszt kedvéért és bizony abban nem volt ez a szaggatás. Tehát valami kódolást nem szeret a lejátszó ez már egészen bizonyos. Tovább megyek a columbot nézem pár napja eredeti dvd formában és ISO rendszerben. Minden fél óra után megáll a film és nem látja a külső merevlemezem: D mondom ez vicc… Ahogy írtam korábban Y tápkábelel üzemeltetem. De ez is megoldottam, mert az y kábel másik felét a tévébe dugom és tessék müködik szépen nem áll le a film 3 percenként. Ami még ebben érdekes csak a dvd formátumnál lehet ezt elő hozni vele illetve érdekes maga a készülék usb portja sem képes neki elegendő áramot szolgáltatni???????
Nem tudom azt sem mikor egy ilyen készüléket piacra dobnak, nincs, aki ezeket alaposan le tesztelje? Az árát azért mondom, mert előtte egy hi mediam 10 prom volt, amit erre cseréltem le, de már bánok. Az csak fele ennyibe kerül és tökéletesen teszi a dolgát max a menüt nem jeleníti meg.
Összegezve a dolgot a csaló csajoknál az lehet némelyik kódolással vannak gondjai a készüléknek sajnos. A tápellátást nem igen adja le nálam legalább is a készülék ha dvd iso filmeknél le áll konkrétan a forrásban bele megyek nincs ott a külső merevlemez,  akkor jön helyre, ha ki és be kapcsolom, illetve ha a tápot tévére dugom vicc…. Kellene a cégnek egy ember, aki piacra dobás előtt úgy elég komolyan le tesztelnél, ezeket a készülékeket nem mondom nem lehetnek köztük hibás darabok is de pont én fogom ki 
MasterDj

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.09.26. 08:59

dormantjean írta:Mit jelent az hogy "rossz kódolású"?

Azt, hogy valamit elcsesztek, mert nekem a PC-n sem hibátlan ez az anyag.
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: dormantjean » 2019.09.26. 07:14

Számítógépen MPC-HC lejátszóval folyamatos a lejátszás.
Igen, kikapcsolt Motionflow esetén is akadásmentes volt a lejátszás a TV-n.
dormantjean

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.09.25. 19:32

dormantjean írta:A Smart D1 mindent lejátszott amivel megetettem, tehát számomra az az etalon hardveres lejátszó...

És számos fájlt az sem játszott le. Mert nagyon kevés a valóban szabványosnak mondható film, alapvetőn csak a Blu-ray formátum az. Így nem nehéz problémásat találni.
Megnézem a videót (más lejátszókon is), amit linkeltél, de Te is megnézheted mondjuk számítógépen. Amikor kikapcsoltad a 400 Hz-et (ezek szerint igazom volt, és működött eddig), akkor a TV belső lejátszója továbbra sem ilyen darabosan mutatta a lassú mozgást, az jó volt 60 Hz-en is?
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: dormantjean » 2019.09.25. 17:52

A TV-ben MT5891-es MediaTek chip van és a Sony beépített lejátszó szoftvere valószínűleg optimalizálva van a 4k 60fps videókra.
A Smart D1 mindent lejátszott amivel megetettem, tehát számomra az az etalon hardveres lejátszó. Ehhez képest ért meglepetésként a Pro 4k hiányossága.
Az igaz, hogy a 4k 60fps nem elterjedt formátum a mozifilmeknél valamint blu-ray lemezeknél és azt olvastam, hogy nem is lesz, a szappanopera effektus miatt:

https://gizmodo.com/the-hobbit-an-unexp ... ai-5969817

Tehát nem nagy veszteség ha nem tökéletes a lejátszása.
Ha ilyen anyaggal akad dolgom akkor a TV-t fogom használni.

A szaggatást lassú kameramozgásnál ebben a videóban láttam a Pro 4k-nál:

http://distribution.bbb3d.renderfarming ... normal.mp4

Ezt 60fps-el renderelték, tehát nem 30-ról konvertálták fel.
A TV-ben kikapcsoltam a Motionflow funkciót, ami 400Hz-re skáláz fel, viszont nem volt különbség kikapcsolt és bekapcsolt állapot között, a szaggatás jelen volt így is.

Elfogadom, hogy a Pro 4k lejátszó szoftvere még nem optimalizált teljesen annak ellenére hogy a Realtek chip képes rá.
dormantjean

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.09.25. 15:00

dormantjean írta:Miért nem indulhatok ki egy tesztanyagból? A TV miért játsza le hibátlanul?...

Azért, mert bizonyosan számos olyan fájl van, amit meg a tévé nem játszik le és a Dune igen, illetve amióta a világ világ, azóta minden lejátszóra igaz ez (melyik processzornak milyen kódolás és konténer „fekszik” jobban).
4K 60 fps Blu-ray anyag szerintem még nincs, pedig az lenne az etelon, azt kell tudnia lejátszani hibátlanul. Minden más 4K 60 fps vagy valamilyen kamerával készült, vagy valamilyen konvertáló programmal.
Ha lassú kameramozgásnál látsz akadásokat, akkor kb. bizonyosan mondom, hogy nem arról van szó, hogy nem tudja elég gyorsan feldolgozni a lejátszó, hiszen épp a lassú mozgásnál alacsony a bitsebesség. Azt gondolom (de megnézek egy ilyet, ha mutatsz), hogy inkább arról van szó, hogy valóban darabos a lassú mozgás, mert mondjuk 30 fps-ről konvertálták. A TV-n viszont lehet jó, mert be van kapcsolva a mesterséges felskálázás akár 800 Hz-re, ami eltünteti (bár más hülyeségeket meg beletesz a mozgásba). De ezt a HDMI-bemenetre is be tudod kapcsolni, tehát ha erről van szó, akkor meg tudod nézni a Dune képét is megsokszorozott képfrekvencián, csak aktiváld a bemenetre ezt a funkciót.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: dormantjean » 2019.09.25. 12:58

Miért nem indulhatok ki egy tesztanyagból?
A TV miért játsza le hibátlanul?

A DUNE arról volt híres, hogy mindent szépen lejátszik. Egy másik 4k 60fps filmnél szintén szaggat, a TV-n hibátlan.

Számomra a "rettentő rossz kódolású" válasz értékelhetetlen.
Mit jelent az hogy "rossz kódolású"?

A "nem képes folyamatosan lejátszani" alatt értsd azt, hogy meg-meg akad lejátszás közben, lassú kamermozgásnál lehet észrevenni.
dormantjean

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.09.25. 12:48

dormantjean írta:a 4k 60fps teszt filmet nem képes folyamatosan lejátszani

Nem idulhatsz ki egy tesztfilmből! Ráadásul ez a Bunny szerintem egy rettentő rossz kódolású anyag, amiből nem szabad következtetést levonni! Más forrásanyaggal mit csinál? MKV, BD ISO vagy 4K BD ISO? Ott is akad? Már ha ez a baj, mert a nem képes folyamatosan lejátszani-ba még az is belefér, hogy meg is áll a lejátszás. A Jacob + Katie Schwarz-ra fel vagyok iratkozva, de nem rémlik, hogy bármelyik videójukkal is lett volna probléma. Szedj le egy/több normális mkv-t akár egy virágboltból, és nézd meg azt/azokat!

Közben megnéztem a Bunny-t én is, katasztrófa! Nézhetetlen. De mint írtam, ez nem is tesztre való képanyag.
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: dormantjean » 2019.09.25. 11:59

Sziasztok,

Nekem is hasonló problémám van. 3 napja van meg a lejátszó és a 4k 60fps teszt filmet nem képes folyamatosan lejátszani:

http://distribution.bbb3d.renderfarming ... normal.mp4

Az android Youtube alkamazásban a 4k 60fps HDR videó elindul viszont a kép befagy pár másodperc után:

https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=96s

Pillanatnyi megakadások tapasztalhatók 4k 23.976 fps HDR filmeknél, nem zavaróak, csak hát legyen már folyamatos a léjátszás :)
Legújjabb stabil firmware van fent és a fentieket gyári beállítások visszaállítása után próbáltam.

A 4k 60 fps teszt videót és a 4k 23.976 fps HDR filmet egy 2019-es sony tv hibátlanul lejátsza, a youtube 4k 60fps HDR tesztvideót kisebb frame eldobásokkal, de folyamatosan, fagyás nélkül.
A legújjabb béta firmware-el is próbáltam, ugyanaz a helyzet.

Egy DUNE Smart D1-em van 8.5 éve, amit imádok, ezért maradtam ennél a gyártónál, viszont az csalódást okozott, hogy egy TV jobb videólejátszásban mint a Pro 4K.

Kérlek próbáljátok ki a fent linkelt 2 filmet ti is, hogy mit tapasztaltok.
Van-e rá esély, hogy a lejátszó firmware-ben optimalizálják a lejátszást?

Gábor
dormantjean

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.09.25. 11:08

MasterDj írta:... Vagy ha csak tényleg enynit tud miért árulják ennyiért?...

Ha a 4K filmekkel nincs baja, akkor a fullHD-val sem lehet, hiszen ahhoz kevesebb erőforrás kell. Ettől még lehet olyan fájl, amivel valamilyen kódolási gond van, még akkor is, ha a tévé lejátszóján egyébként nem jeleink meg. De inkább valami más dolog miatt lassulhat be időnként a lejátszód (amely hardvere bizonyosan erősebb, mint a TV-be épített), valami fut rajta az Android alatt. Első lépésként egy gyári állapot visszaállítását javasolnék. Ugye a legújabb firmware van rajta? Vagy legalább a legújabb nem béta. A terméktámogatás oldalunkon megtalálod a régebbi modellek kézikönyvét, abban részletesen le van írva a hálózaton (SMB, NFS) keresztüli lejátszás is.
De szívesen látnánk akár egy videót arról az akadásról, amiről írsz, hogy lássuk, miről is van szó, mert nálunk nem akad semmivel. azt el tudom képzelni, hogy gyorstekerés, ugrás után bizonyos fájloknál előfordul akadozás, amíg be nem pufferol rendesen. De normál lejátszás közben, normálisan kódolt fullHD vagy 4K filmmel nem igen lehetne.
Kyle
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Pro 4K (Plus) specifikus kérdések