Szaggat a film

A Pro 4K Android operációs rendszeréből, processzorából és egyedi csatlakozóiból következő kérdések és problémák topikja.

Re: Szaggat a film

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.10.06. 08:35

MasterDj írta:...A kritikus film ott pl csak 40-et mért ha mond ez valamit...

Szerintem nem Mbit/s, hanem Mbyte/s értéket ír ki, ha ez 88 (vagy akár csak 40), akkor ez neked is mond valamit. Tekintve, hogy 128 MBit/s (azaz 16 Mbyte/s) a 4K Blu-ray szabvány szerinti maximális adatsebesség, a 40-nel is többször gyorsabb, mint szükséges, tehát nem az adatok elérése lassú (hacsak nem esik le ez az érték lejátszás közben azért, mert mondjuk más alkalmazás is fut a háttérben, vagy mert a fájl egyes részei esetleg hibás szektorokon vannak). Szóval, ha az adott fájlt végigellenőrizted így, és nem esett le jelentősen 40 alá a márt érték, akkor nem a háttértárral van gond.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.10.03. 17:16

Meg is van fájl olvasási tesztet futattok az adot filmre erre gondoltál ? Itt az írja átlagsebesség: 88mb/s a merevlemez biztosan rendben van tuti némelyik kodekkel lehet a gond. A kritikus film ott pl csak 40-et mért ha mond ez valamit...
MasterDj

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.10.03. 17:11

Kyle írta:
MasterDj írta:Valaki írta még korábban hálózatról kellene filmezni...

Nem ezt írtam egészen. Nem akadozhat USB-ről sem és hálózatról sem egy normális kódolású film, ha nincs gond a lemezzel, fájlrendszerrel, vagy hálózattal. Nem csak NAS-ról, de számítógépről is lehet lejátszani hálózaton keresztül, a régi modellek részletes magyar kézikönyvében megtalálod, hogyan. De nem ez a megoldás semmire, illetve max. arra, ha egy USB-s HDD-t olvas valamiért lassan. De az olvasási teszt (POP UP MENU gombra) ezt megmutatja, ha így van.

Szuper :) és ezt film lejátszása közben nézzem meg ? Az info-t szoktam használni kodek téren meg többi adat szempontjából. De megnézem ezt is amit irtál köszönöm....
MasterDj

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.10.03. 14:16

MasterDj írta:Valaki írta még korábban hálózatról kellene filmezni...

Nem ezt írtam egészen. Nem akadozhat USB-ről sem és hálózatról sem egy normális kódolású film, ha nincs gond a lemezzel, fájlrendszerrel, vagy hálózattal. Nem csak NAS-ról, de számítógépről is lehet lejátszani hálózaton keresztül, a régi modellek részletes magyar kézikönyvében megtalálod, hogyan. De nem ez a megoldás semmire, illetve max. arra, ha egy USB-s HDD-t olvas valamiért lassan. De az olvasási teszt (POP UP MENU gombra) ezt megmutatja, ha így van.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.10.03. 11:18

Valaki írta még korábban hálózatról kellene filmezni. valaki tudna erről esetleg leírást küldeni hogyan kell ? Ehhez kell vásárolni nash-t is ?
MasterDj

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.10.03. 09:23

Sokan írtátok már vannak olyan filmek amik szaggatnak. Köztük vagyok én is de melyik kódolású filmet nem szereti a lejátszó ?? Melyik kódolát kerüljem el ??? Nem jövök rá. Több ilyen filmel is találkoztam nézem és 40 másodpercenkét mintha 0.5 lassitásra tennéd egy másodpercig és utána újra megy normálisan... Volt olyan ezt a filmet le szedtem több verzióban és volt ami ezt a jelenséget nem csinálta. Vagy ha ilyet tapasztalok ne is nézem tovább töröljem is le ?
MasterDj

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.09.28. 08:16

Most épp három darab 3D-s filmet szedtem le, ezek is mind hibátlanok (csak projektoron tudom megnézni, de ez mindegy is). Tegnap Shazam-oztunk, hibátlan. A Csernobil teljes sorozata is hibátlan volt, csak hogy párat említsek az utóbbiak közül. Egyszerűen nem találkozok olyan filmmel, amit rosszul játszana le. Lehet, hogy majd belefutok én is egy ilyenbe, de nem foglalkozom vele, hisz eddig hibátlanul teszi a dolgát. Pedig én is kép- és hang buzi vagyok hidd el!

MasterDj írta:
maxhim írta:az endgame is egyszer nézhető kategória ;)

Háromszor láttam. Akinek ilyen szettje van, annak az a film egy látvány és hang orgia! Naná, hogy többszörnézős!
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.27. 20:24

maxhim írta:Tényleg csak javaslat, de legközelebb légy oly kedves és tagold a mondanivalódat vesszőkkel a megfelelő helyeken, mert kétszer el kellett olvasnom, hogy megértsem mit szeretnél írni. Így nem tudni hol az eleje és a vége bizonyos gondolataidnak!
Egyébként az lehet, hogy a PC mindent lejátszik (legalább is ami a szaggatásmentességet illeti, bár ebben sem vagyok biztos), de egy Dune képességű videókártya vajon mennyibe kerülne? És akkor a többiről nem is beszélek : HDR, REC.2020, esetleg Dolby Atmos, hogy csak pár fontos dolgot említsek. Egyszerű, felhasználóbarát felület, 30 wattos fogyasztás és lehetne még sorolni. Én ezzel úgy vagyok, hogy soha nem házimoziznék PC-ről, soha nem is tettem. Persze sokaknak elég ha van egy szaggatásmentes kép + valami hang hozzá és képesek monitoron megnézni egy Endgame-et, de én ezt sose értettem. Nekem is volt olyan videóm ami szaggatott, ezt meg is beszéltük itt Kylie-val. Azóta próbálom az általam legjobbnak gondoltakat leszedni mert megéri : soha egyetlen film sem akad vagy röcög. Kisebb videókba, teszfilmekbe beleakadok néha amikkel van valami gond a lejátszáskor (lehet, hogy a Dune miatt akár) de azokra nyomok egy DELETE-et és továbblépek. Viszont amit eddig mozizáshoz leszedtem azt mind hibátlanul játszotta egytől-egyig. Én nem akadnék fent azon, hogy egy filmet éppen akadozva játszik le, mikor másik húszat meg jól. Az már csak magánvélemény, hogy egy ilyen filmet, mint a Csaló csajok inkább el sem indítok. De ez már tényleg csak gonoszkodás :twisted:

Teljesen igazad van és sajnos mobilról írva nem is könnyű. Nos tesztnek volt a csaló csajok illetve elég jó felhozatal volt a wall street pillangóihoz. Nyilvén a film hagy kivetni valót de most a kritikába nem mennék bele. Elég komoly házimozi szettem van c865pls tv, denon erősítóm hdmi splitter, beltéri, duna lejátszó, audioquest csoki kábelek hada. ja és Klipsch hangfalak sorohatnám még full akciósan meg fekete pénteken ahogy sikerült úgy vásároltam össze mindent még igy is 2 millióba volt. Kicsit nonszesz iylen szettnél az akadás nekem :) lehet az is gond maximalista vagyok nem tagadom :) Akkor együtt élek ezekkel talán van rá esély a jövőben ezt szoftveresen tudják javítani. Azon még elgondolkodhatna a cég árulhatnák média marketben ahová be megyek a pendrive-al és le tesztelem mit veszek. Annó igy vásároltam dvd lejátszót is össze szedtem az iylen tipisuú filmeket és ha mind vitte már meg is vettem. na minden esetre köszi a segítséget. ja és az endgame is egyszer nézhető kategória ;)
MasterDj

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.09.27. 11:01

Tényleg csak javaslat, de legközelebb légy oly kedves és tagold a mondanivalódat vesszőkkel a megfelelő helyeken, mert kétszer el kellett olvasnom, hogy megértsem mit szeretnél írni. Így nem tudni hol az eleje és a vége bizonyos gondolataidnak!
Egyébként az lehet, hogy a PC mindent lejátszik (legalább is ami a szaggatásmentességet illeti, bár ebben sem vagyok biztos), de egy Dune képességű videókártya vajon mennyibe kerülne? És akkor a többiről nem is beszélek : HDR, REC.2020, esetleg Dolby Atmos, hogy csak pár fontos dolgot említsek. Egyszerű, felhasználóbarát felület, 30 wattos fogyasztás és lehetne még sorolni. Én ezzel úgy vagyok, hogy soha nem házimoziznék PC-ről, soha nem is tettem. Persze sokaknak elég ha van egy szaggatásmentes kép + valami hang hozzá és képesek monitoron megnézni egy Endgame-et, de én ezt sose értettem. Nekem is volt olyan videóm ami szaggatott, ezt meg is beszéltük itt Kylie-val. Azóta próbálom az általam legjobbnak gondoltakat leszedni mert megéri : soha egyetlen film sem akad vagy röcög. Kisebb videókba, teszfilmekbe beleakadok néha amikkel van valami gond a lejátszáskor (lehet, hogy a Dune miatt akár) de azokra nyomok egy DELETE-et és továbblépek. Viszont amit eddig mozizáshoz leszedtem azt mind hibátlanul játszotta egytől-egyig. Én nem akadnék fent azon, hogy egy filmet éppen akadozva játszik le, mikor másik húszat meg jól. Az már csak magánvélemény, hogy egy ilyen filmet, mint a Csaló csajok inkább el sem indítok. De ez már tényleg csak gonoszkodás :twisted:
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2019.09.27. 07:58

maxhim írta:
dormantjean írta:Mit jelent az hogy "rossz kódolású"?

Azt, hogy valamit elcsesztek, mert nekem a PC-n sem hibátlan ez az anyag.

Ez a lejátszó sosem lesz olyan mint egy PC sajnos. Gépen lényegében mindent maximálisan lejátszik. Windows alapú rendszerrel nincs filmes lejátszási hibák. Sajnos ez a készülék nem tökéletes. Szerintem minden lejátszó csinálja csak van akit ez nem zavar vagy észre sem veszik..
MasterDj

Következő

Vissza: Pro 4K (Plus) specifikus kérdések