Duo 4K tapasztalatok

Csak a Duo 4K hardverével összefüggő kérdések hely, tehát olyan problémákat várunk ide, amelyek vélhetően a többi Dune HD modellen nem létezhetnek

Re: Duo 4K tapasztalatok

HozzászólásSzerző: vries » 2018.02.19. 21:45

Köszönöm a segítséget és tanácsokat.
Torrentezi PCn szoktam, házimozizni használom, zene minőség nem mérvadó.
eSata dokkoló tervben van, 2szer 8TB mellett érdemes :D
Androidtól és az appoktól isten óvjon. :mrgreen:
vries

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.02.18. 13:54

Gyul írta:...Gyakorlatilag , a 4K-s videok kivételével ugyanazt tudja , mint a régi lejátszó...

Azért annyit hozzáfűznék, hogy kevesebb, mint 4 hónap telt el a legutóbbi frissítés óta, nem fél év. És közben kihoztak egy frissítést a régebbi Dune-ökre is, tehát nem tétlenkednek a programozók (pedig a készülő Androidos modellekre is fejleszteni kell). A torrentet én nem bánom, egy SIgma processzorral nem lehet normálisan torrentezni, ahhoz NAS illik. A hálózati másolási sebesség nem tudom most épp mennyi, de 50–60 Mbyte/mp között kell valahol lennie, amit nem neveznék kevésnek. Ha mégsem elég, akkor a lemez(ek) egy mozdulattal kivehető(ek) még menet közben is, és a számítógéphez köthető közvetlenül.
Elfelejted, hogy a Duo 4K-ban fizettél a Z-Wave vezérlőért és a nagyon komoly minőségű, önmagában is használható DAC-ért (még ha ezek Neked nem is fontosak esetleg), XLR-kimenetért, egyik sincs a Base 3D-ben. Ahogy nincs menüs Blu-ray lejátszás sem! A nem színhelyes HDR10 konverzióról nem tudok, de csak szoftver kérdése, ha nem lenne jó most, akkor azon könnyű javítani. Applikációk száma minden Dune-re gyakorlatilag ugyanannyi. Majd lesz sok, ha Android lesz az új Dune-ökben, viszont ott meg a Sigma VXP képminőségét és a szoftver stabilitását fogod visszasírni...
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gyul » 2018.02.16. 18:31

vries írta:igen és kösz választ. A gyerek megkapja a 3D Baset :P :P

Amennyiben még jól ketyeg a 3D Base, szerintem kár váltani duo4K-ra . Én pár hónapja vettem ,már megbántam.
Nincs benne torrent kliens. Nekem is full HD plasma tv-m van /VT60 / az UHD HDR lejátszás lekonvertálva fullHD-ra nem színhelyes, sajnos:((
Gyakorlatilag , a 4K-s videok kivételével ugyanazt tudja , mint a régi lejátszó.. A kimenet is elavult 1.4 HDMI.
USB és LAN átvitel is iszonyat lassú maradt.
Fél éve nem jött ki új firmware. Applikációk száma igen gyér, az is főleg orosz, de ezt nem kell taglalnom.
Az előnye, hogy a full HD lejátszás gyönyörű, de szerintem nincs igazán észrevehető különbség/ próbáltam/ a korábbihoz képest.
Gyul

HozzászólásSzerző: vries » 2018.02.14. 13:35

igen és kösz választ. A gyerek megkapja a 3D Baset :P :P
vries

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.02.14. 12:16

vries írta:A tv csak full hd...

Ezt értem, a 24 Hz fix kimenettel nem értettem mit akarsz. Lefelé skálázni is tud a Sigma chip, nem csak felfelé, tehát persze, hogy nézheted fullHD-ban is a 4K-s filmeket, de ne 24 Hz-en, hanem annyin, amit az adott film éppen kíván. Tehát a kérdésed valójában az volt, hogy fullHD kimeneten megjelennek-e a 4K-s filmek 1080p felbontással.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vries » 2018.02.14. 11:13

A tv csak full hd :cry:
Később akarok beruházni 4k OLEDre :D
vries

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.02.14. 10:13

vries írta:...ha 4ks tartalmat játszik le akkor a kimeneti jel beállítható-e csak 1080p24fr-re?

Ennek mi értelme lenne? De persze, beállítható. De nem hiszem, hogy ezt akarod. Vagy csak a 1080p lett volna a lényeg, hogy ne 4K-t küldjön ki? Természetesen nem csak 4K-s tévén játszhatóak le a 4K-s tartalmak.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vries » 2018.02.14. 09:28

Sziasztok!
Szeretnék beruházni egy Duo Base 4Kra és tanácsot kérek.
Egyenlőre egy full hds plazmám van és az érdekelne hogy ha 4ks tartalmat játszik le akkor a kimeneti jel beállítható-e csak 1080p24fr-re?
Előre is kösz
vries

HozzászólásSzerző: Gyul » 2017.11.04. 08:34

Köszönöm szépen a választ , várom az újabb firmwaret!
Gyul

HozzászólásSzerző: Kyle » 2017.11.03. 15:22

Gyul írta:...Nem értem, hogy a normal 2.0-s HDMI csatlakozókon miért nem kommunikál rendesen a DUNE...

Hibátlanul kommunikál HDMI2.0-n is egy Denon-nal. Amit leírsz, egy tipikus HDMI-handshake probléma két eszköz között. Az egyik firmware frissítése fogja megoldani. De egyik eszköz sem felelősebb érte, mint a másik. Az erősítődön nincs gond másik lejátszóval, a lejátszónak nincs gondja másik erősítővel.
Kyle
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Duo 4K specifikus kérdések