FW frissítés recovery

Olyan problémák helye, amelyek a hardver vagy a szoftver miatt nem minden Dune HD lejátszót, csak – feltehetően – a Solo 4K-t érintik

Re: FW frissítés recovery

HozzászólásSzerző: Kyle » 2016.05.27. 14:19

zygy írta:...Kérdésem az volna, hogy FW hiba esetén lehet-e valahogy visszatenni a régi fw-ét?...

Hogyne. Ott a menüben a firmware frissítése, online letölti bármelyiket, amit kiválasztasz (most még nincs nagy választék).
Úgy particionálsz, ahogy Neked tetszik. Az üres partíciót tudja a Dune rendszermemóriának használni, a többit meg formázhatod vele akár EXT3-ra, akár NTFS-re emlékeim szerint.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

FW frissítés recovery

HozzászólásSzerző: zygy » 2016.05.27. 12:03

Ráfrissítettem a Solo 4K – 160521_0236 - béta fwre. Rendesen, hiba nélkül le is futott, viszont az újraindítás nem sikerült. Megvallom nem kicsit riadtam meg és erősen kapkodva pendriveről megpróbáltam visszaállítani a régi fw-ét. Néhány piros villogás a kék leden, DUNE logó a képen és hosszan semmi. Aztán 3-4 kísérletet követően kihúzkodtam mindent a HDMI-n kívül, kivettem a HDD-ét is. Így elindult! Öröm, majd gyorsan neten visszatettem a régi fw-ét. A HDD-ét visszahelyezve így sem indult el!!! Na akkor már sejtettem, hogy a HDD körül van a gond. HDD ki, PC-be betesz, újra particionál két részre, egy 4G, meg a többi, majd formázás exfatra. Dunebe visszahelyez, így már újra normálisan indul. Duneben kispartició felhasznál rendszermemória, nagy partició újraformáz EXT3, vagyis pont úgy, ahogy volt. Most újra minden működik rendesen.

Kérdésem az volna, hogy FW hiba esetén lehet-e valahogy visszatenni a régi fw-ét? A User manual ír valamit, hogy errorba futott frissítésnél tegyük rá lehetőleg az errorbafutott fw-ét egy pendrivere, nevezzük át dune_firmware.dff-re és így indítsuk el a készüléket, a front panelen meg látni fogunk feliratokat. Bár próbáltam ezt a műveletet, de így utólag azt gondolom semmi sem történt, mondjuk front panel nincs, tehát pontosan nem tudom mi történt a háttérben, ha egyáltalán történt valami.

Második kérdésem az volna hogyan kell szabályosan megcsinálni a belülre szánt HDD-én a két particiót, hogy működjön is, meg fwupdatet is lehessen végezni? (Ha egyben hagyom, akkor az egészet felhasználja a DUNE rendszermemóriának, DUNEvel meg nem lehet particionálni, csak formázni.)
zygy

Előző

Vissza: Solo 4k specifikus kérdések