Első tapasztalatok

Olyan problémák helye, amelyek a hardver vagy a szoftver miatt nem minden Dune HD lejátszót, csak – feltehetően – a Solo 4K-t érintik

Re: Első tapasztalatok

HozzászólásSzerző: Kyle » 2016.04.18. 11:55

vlaca írta:...Mindegy, a lényeg, nem kell androidot használni(nom).. :)

Természetesen, fizettél annyit a Solo 4K-ért, hogy megérdemeld ezt :)
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vlaca » 2016.04.18. 06:18

Kyle írta: Abban nincs igazad, hogy anroidon ne lenne mára hibátlan 23,976/24/50/60 Hz-es lejátszás, mert sok processzor a 4.4 óta tudja, sőt már képjavítós, VXP-szerű procik is vannak. Ráadásul HDMI 2.0 is van már egyes készülékeken.

Szia,
Nekem android 5.1-es HDMI2.0-ás lejátszóm volt, nem lehetett a kodiból kicsikarni a kadenciahelyes lejátszást...
Viszont ha felraktam rá az openelec-t az android helyett, akkor minden rendben volt... érdekes módon....
Mindegy, a lényeg, nem kell androidot használni(nom).. :)
vlaca

HozzászólásSzerző: Kyle » 2016.04.17. 21:53

vlaca írta:...Viszont remélem lesz olyan firmware, amibe nem lesz beleerőltetve az Android, mert akkor szívás...

Most sincs Android a firmware-ben. Ahogy ITT írtuk, az android egy Dune Store appként lesz letölthető, és mivel külön oprenszer, bootoláskor választható, így ha nem akarod, sosem látod. Világos, hogy nem arra fogja senki használni, hogy filmet nézzen rajta, hiszen nem sok program fogja normálisan támogatni a Sigma CPU-t, és a VXP sem fog menni. Abban nincs igazad, hogy anroidon ne lenne mára hibátlan 23,976/24/50/60 Hz-es lejátszás, mert sok processzor a 4.4 óta tudja, sőt már képjavítós, VXP-szerű procik is vannak. Ráadásul HDMI 2.0 is van már egyes készülékeken.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Kyle » 2016.04.17. 21:47

Szerintem szöveges felirat be van kapcsolva, akkor akadozik (még). Viszont nálam a 7.1 csak 5.1 akar lenne az erősítő szerint, akár TrueHD akár DTS-HD.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Donald » 2016.04.17. 16:48

Pénteki próbálkozás :A tenger szívében (In the Heart of the Sea)
Eng Audio TrueHD Audio Bitrate: 4702 kbps
szintén akadozik.
A blu ray eredeti lemezéről nincs ilyen probléma ezért gondolom ,hogy a solo 4k -val lehet valami.
Donald

HozzászólásSzerző: vlaca » 2016.04.17. 09:55

Donald írta:Sziasztok!
Nálam a Dolby TrueHD hang szakadozik!
Donald

Szia,
Igaz nekem teljes filmem nincs TRUE-HD hanggal, de az innen : http://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-hd/ letöltött trailerekkel nem akadozik egyik sem....

Passz...
vlaca

HozzászólásSzerző: Donald » 2016.04.17. 08:14

Sziasztok!
Nálam a Dolby TrueHD hang szakadozik!
Mi lehet a baj?
Frissítés megvolt de továbbra is kihagy a hang.
Üdv
Donald
Donald

Első tapasztalatok

HozzászólásSzerző: vlaca » 2016.04.15. 19:47

Sziasztok.

Csak egy pár szösszenet első pár óra a lejátszóról... : olvastam itt ezt azt, pl nem kezel valamilyen merevlemezt, én egy 1500 ft-os USB hub-al kötöttem rá egy 2 és egy 3TB-os külső vinyót, maradéktalanul felismerte(normális oprendszerrel formázva,nem androiddal meg MAC-el NTFS-re).
Vagy, hogy nem látja a számítógépet (illetve a megosztásait, WIN10-el) a dune, ez nálam nem volt probléma, elsőre sikerült. Eddig az összes formátumot felismerte ami van a winyóimon. 4K lejátszás hálózaton keresztül is akadásmentes (pc-ről gigabit lanon), csak egy picit gondolkodott amikor mondjuk 40%-ra ugrottam, de 2 mp alatt összeszedte magát. DVB-T tuner részét tudtam csak kipróbálni, működik, de nem fogom használni.
Képminősége tökéletesen megegyezik az ez előtti "agyontámogatott, istenített" lejátszóméval, tehát működik az a VXP rendesen... :)
Viszont remélem lesz olyan firmware, amibe nem lesz beleerőltetve az Android, mert akkor szívás..... Rendszermemóriától el lehet köszönni, hálózati lejátszástól szintén, nem lesz kadenciahelyes lejátszás.... stb. Nekem elhihetitek, majd egy évet használtam 2x8 magos médiaprocesszorral szerelt Androidos ....rt, öröm volt megszabadulni tőle.....
vlaca

Előző

Vissza: Solo 4k specifikus kérdések