Lejátszás Synology NAS-ról

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Lejátszás Synology NAS-ról

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.23. 12:58

Van olyan köztetek akinek egy lakáson belül 2 internet vonala is van ? Arra gondoltam az egyik vonal bejön a lakásba megy be a routerbe majd onnét mennék bele a NAS-ba. Maj a NAS második lan portjáról mennék bele a gépembe ?!!! Ez igy mükdöhet ?? ÉS ha igen akkor igy internetet is kapok erről a vonalról? Ugyanis az lenne a lényeg erről a vonaról csak a NAS müködjön a másik internet vonalról menne a gépem és a lakásban minden. Ezzel azt érném el egész nap tölthetnék lefelé a NAS-al annélkül hogy netflixezni tudnjak. Ez csak egy példa de megmaradna a lakásban a sávszélleségem. Hogy lehetne ezt igy megvalósitani? Vagy a gépembe kellene 2db hálókártya és az egyikbe a NAS megy a másikba pedig a másik internet vonal ? De akkor 2 vonal lenne a gépemben és tudnám szelektálni melyiket szeretném használni? A lényeg nagyon zavaros látszik a mondani valómban is :D valakinek van erről tapasztalata esetleg ???
MasterDj

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.23. 10:41

Ha csak a filmek tárolására használok NAS-t akkor érdemes raid1-ben gondolkodni? Hiszen ezek bármikor ujra letölthetőek? Persze nem két 1tb merevlemezre gondolok hanem én szeretnék venni 10-12TB merevlemezt a NASOMBA. Aminek az ára eléggé borsos most ebből egyből kettőt venni csak mert a bármikor letölthető kedvenc filmeinket védjük ?? Ez esetben nem tud úgy müködni a dolog mint a számítógépen ?? Mire gondolok a gépemben is egy merevelemez van és néha bizony megnézem hdd sentinellel, hogy áll a kapacitása, kondiciója stb.. Ez a NAS esetében is müködik hiszen ott is meglehet ugyan ezt nézni és ha kezd romlani vagy bad szektoros lenni akkor majd 5-6-7 év múlva mikor igényli veszek bele egy másikat hozzá adom uj kötetként és a meglévőről az újra mindent átmásolok. Nem olyan macerás dolog ez szerintem. Arról nem beszélvi mivel média szerverről beszélünk elsősorban igy nekünk a tárhely inkább fontosabb szerintem mint a biztonság nem? Én szemly szerint amit csak lehet vagy tudok az 95-100GB töltöm le a filmeket :) Ezek a nagy terjedelmü filmekről érdemes RAID1-et épiteni ?? Persze lehet azzal jönni ha már NAS-om van akkor tuti a képeket meg minden mást is ide fogok menteni ha már van és jól jön az adatbizthonság. Nem nálam ilyesmi nem lesz első sorban letöltésre veszem mert keveset fogyaszt éjjel nappal mehet és minden készülékről elérhető. Szóval ebben kérném a segítségeteket ha csak médi szarverként szeretném hazsnálni akkor érdemes e raid1-et alkalmazni vagy jó lehet a JBOD ???????
MasterDj

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.02.18. 10:57

MasterDj írta:Gigabytes routerbe bele kötöm a NAS-t + a media lejátszómat. Akkor kábelen keresztül lesz internet a mádia lejátszómnak?

Természetesen az internet a kábelen keresztül is „terjed”, sőt :) Hamarabb volt a kábel, mint a wifi...
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.18. 10:28

Talán még egy kérdés a kábelozással kapcsoaltosan. Gigabytes routerbe bele kötöm a NAS-t + a media lejátszómat. Akkor kábelen keresztül lesz internet a mádia lejátszómnak? Tehát tud adatot is olvasni egyideüleg meg mondjuk a jukebox is letudja hozni a posztereket? Vagy azt ezek után már csak wifin keresztül tudom használni ?
MasterDj

HozzászólásSzerző: Kyle » 2020.02.18. 08:58

MasterDj írta:...Nem pótolhatalan dolgok ezek. Meg én hdd sentinellel amugy is rá nézek időként...

Bizonyosan nem nézel rá semmilyen PC-s lemezkezelő programmal egy NAS belső lemezeire... Illetve bizonyosan Neked is vannak/lesznek pótolhatatlan fotóid, videóid, zenéid, így javaslom a RAID1 használatát az egyébként kiváló választás DS218+-on! Kérlek, ITT tedd fel a kérdésedet, a hivatalos hazai fórumon, ha még vannak! De lehet, nem is kell kérdezned, mert már megtalálod a választ a sok korábbi hasonló kérdés alapján.
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.18. 08:52

Timmy írta:Minden Synology egyforma szolgáltatásokat nyújt. Vagy a legolcsóbbat válaszd, ami a DS220j (hamarosan megjelenik), vagy a legdrágábbat, amit a pénztárcád megenged. A legolcsóbbat azért, mert ha el kell hamar adni, mert kiderül, hogy túl kevés, akkor keveset buksz rajta. Ha a legdrágább megfizethetőt vetted, akkor viszont időtálló lesz, később növöd ki. Minél jobban megismered majd a Synology-t, annál több dolgot fogsz rábízni, és egyre jobban kihasználod a sebességét, memóriáját. De most még nem tudhatod előre, mi mindenre képes, és ebből Neked mi lesz hasznos.

Értelek de jó lenne egy arany középút.. Nem hinném a filmezéstől és a letöltésektől sokkra többre szeretném használni. Közben rá jöttem nem kell raid tömb sem hiszen ezek bármikor ujra letölthetőek ha meghibásoda a merevlemez. Nem pótolhatalan dolgok ezek. Meg én hdd sentinellel amugy is rá nézek időként. Szóval az én választásom igy elsőre SYNOLOGY DiskStation DS218+ (6GB) ( regisztrációs kártyával ) és egy 10tb vinyó bele amire mennek a filmek. Ez jó lehet arany középútnak vagy feljebb keresgessek ?
MasterDj

HozzászólásSzerző: Timmy » 2020.02.18. 00:11

Minden Synology egyforma szolgáltatásokat nyújt. Vagy a legolcsóbbat válaszd, ami a DS220j (hamarosan megjelenik), vagy a legdrágábbat, amit a pénztárcád megenged. A legolcsóbbat azért, mert ha el kell hamar adni, mert kiderül, hogy túl kevés, akkor keveset buksz rajta. Ha a legdrágább megfizethetőt vetted, akkor viszont időtálló lesz, később növöd ki. Minél jobban megismered majd a Synology-t, annál több dolgot fogsz rábízni, és egyre jobban kihasználod a sebességét, memóriáját. De most még nem tudhatod előre, mi mindenre képes, és ebből Neked mi lesz hasznos.
Timmy

HozzászólásSzerző: MasterDj » 2020.02.17. 20:35

Sziasztok SYNOLOGY DiskStation NAS vásálása előtt állok. Egyszerüen nagyon sok féle fajta van. Azt mondjátok meg melyiket érdemes megvenni melyik az a tipus ami tökéletesen megfelel nekem a duna hd 4k pro plus készülékemhez tökéletes és gyors lejátszáshoz? Merevlemezt amit gondoltam bele az egy 10TB RED WD lenne. Lehet kétszer 10 is de nem hinném szükség lenne RAID-re hoszen zömébeneredeti 4k blu ray filmek lennének rajta aminek darjba 95GB. nem hinném szökség lenne ez esetben biztonsági mentésre hiszen minden ujra letölthető. Meg azért évente rá rá néznék hd sentinel-el... De bármire nyitott vagyok csak kérlek irjatok tapasztalatból nem szeretnék hülyeséget venni köszi... :)
MasterDj

HozzászólásSzerző: mrbrown1234 » 2018.08.25. 06:43

Kyle írta:
mrbrown1234 írta:Azt meg lehet valahogy oldani, hogy a Moments-ben lévő képeket lássa a Dune HD Pro?...

Ez egy Synology-s kérdés, javaslom a márka fórumán kérdezd, nem a Dune-nel függ össze!

Jogos, köszönöm!
mrbrown1234

HozzászólásSzerző: vattila85 » 2018.08.02. 17:40

Koszi szepen, mar neztem is filmet igy, szuper!
vattila85

ElőzőKövetkező

Vissza: Lejátszás NAS-ról