Dune HD Pro 4K torrent kliens

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Dune HD Pro 4K torrent kliens

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.06.17. 11:34

Lolek01 írta:...most akkor van használható integrált torrent kliens a Dunében? ez az OpenWRT?...

Mindjárt írok két terméktámogatási cikket a torrentezésről, hogy tiszta legyen mindenkinek, milyen lehetőségek vannak. De NAS-sal érdemes komolyan töltögetni, nem számítógéppel vagy egy lejátszóval...
Dunehd.hu adminisztrátor – Szemetek, kicsinálták Kenny-t!
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Lolek01 » 2019.06.16. 17:41

Sziasztok!
Nekem HD Max 4K-m van pár napja, ami ha jól tudom ugyanolyan Android és Realtek chipen nyugszik mint a HD Pro 4K.
Gondban vagyok, hogy hogyan és melyik torrentet klienst tudom futtatni.
Korábban HD Base 3.0-m volt, amibe nekem elég jó és megfelelő volt a beépített torrent kliens, csak rámásoltam a torrent fájlt , elindítottam, aztán ennyi. Ugyanezt szeretném ha működne ezen a gépen is.
Voltak próbálkozásaim is már, de az egyszerű verrzióban nem tudom ezt beállítani. Olvastam a lentebbieket, de nem tiszta, kérlek ha tudtok világosítsatok fel.

1, most akkor van használható integrált torrent kliens a Dunében? ez az OpenWRT? Van valami guide, videó ehhez, hogy hogyan kell beállítani?
2, a ZetaTorrent vagy Flud letöltésénél, hogyan lehet megadni a háttértárat? Nem látja a Duné-ben lévő akár SSD-t, vagy USB pendrive-ot. Akár háttértár, akár torrent fárjl miatt. Nekem nem jött össze...
3, melyik legjobb és kényelmesebb megoldást javasoljátok? Egy biztos, nem szeretném külön számítógépen letölteni a filmeket és másolgatni, mert úgy gondolom ezt el kell, hogy tudja látni a DUNE is. Nekem nem szükséges egyszerre 50 fusson vagy ilyesmi, de semmiképp nem a számítógépet terhelném le/feltöltésekkel. Erre szeretném használni a DUNE-t, ami (mint korábban a HD base 3.0-nál), teljesen jól intézte ezt és seedelt is vissza, stb...

Előre is köszi
Lolek01

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.06.07. 11:31

Ezzel kapcsolatban van valami változás? Javult a beépített torrent, vagy még mindig kuka? Egyszerűbb lenne, mint egy külső appot használni....
Dune HD Pro 4K - Onkyo TX-NR676 - Benq W1070 - 65Q6F
maxhim

HozzászólásSzerző: maxhim » 2019.02.03. 14:17

Ez az elejétől így van : használhatatlan mindkét beépített torrent kliens. Én a Zeta-t használom, mert maximum 10 visszaosztás megy egyszerre, de ez tényleg a plafon.
maxhim

HozzászólásSzerző: Sabertooth159 » 2019.01.24. 17:15

Pár napnyi Transmission után elmondhatom, hogy sok értelme nincs a beépített torrent kliensnek.
Tapasztalatok:
- Sikerült a külső HDD-t hozzáadnom letöltési helyként (/mnt/sda1/)
- Sikerült beállítanom hotfolderként egy mappát a külső HDD-n.
Elvileg így már mennie kellene, csak itt jönnek a gondok:
- Ki/bekapcsolás után nem akar elindulni az a torrent, amit már csak seedelni kell (azt írja hogy nincs mountolva a meghajtó).
- Eddig a nyomorult torrentet sem sikerült letöltenem, mert ha úgy hagyom, akkor 5 percig teszi a dolgát, utána kiírja hogy nincs elég hely a merevlemezen (szinte üres Maxtor 4TB HDD-ről beszélek). Ismét nekifutva, megint megy 5 percig, azután elkezd nyávogni a hely miatt.
Próbaként beleraktam 50 letöltetlen torrentet, és 50 letöltöttet. A letöltötteket 5-6 óra alatt lecsekkolta, majd beállt seedbe (eddig szuper). A maradék 50-ből pedig 4-5%-ok vannak letöltve (mert ugye a hibaüzenet után gyorsan paused-be rakja az adott torrentet, majd behúz egy másikat a queue-ba).
Próbáltam javítani rajta, cache méretet 2-ről 128MB-ra raktam, a terület-előfoglalást partial-ból full-ra, de mindig reset-lett a vége. Szóval most ott tartok, hogy vagy letöltöm lapin a torrentet, majd amikor le van töltve berakom a transmission-ba és ő seedel, vagy szüttyögök a Flud-dal, amibe 50 torrentet lehet beadagolni.
Sabertooth159

HozzászólásSzerző: Sabertooth159 » 2019.01.13. 13:15

Kyle írta:Akkor a számítógépről is eléred a Dune_IP-címe:8080 címen.

Köszi szépen, sikerült. Most azzal szívok, hogy a trasmission nem hajlandó letölteni semmit a megadott útvonalra.
Sabertooth159

HozzászólásSzerző: Kyle » 2019.01.13. 12:00

Sabertooth159 írta:...Duneön elérem a http://127.0.0.1:8080-as címen, de ott érdekes távirányítóval konfigurálni.

Akkor a számítógépről is eléred a Dune_IP-címe:8080 címen.
Kyle
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Sabertooth159 » 2019.01.13. 11:02

Én jelenleg a Flud-ot használom. Kipróbáltam 7 klienst is, de mindegyik maximum 50 torrentet tud aktívan seedben tartani, ha 50-nél több van, akkor várakozik a hálózatra. Ilyen a ZetaTorrent, tTorrent, Futorrent. Mindegyik csak 32-t tud. utorrent, bittorrent-et nem lehet táirányítóval irányítani, aTorrent-nek ocsmány kezelőfelülete van, így marad a Flud, amibe 50 torrentet lehet betárazni, fut a háttérben (készenlétben is) és kezelhető távirányítóval is. Jó lenne megtanulni az openWRT-s torrentezést, de számítógépen még a kezelőfelületet sem tudom előhozni, pedig egy hálózaton van dune és a lapi. Duneön elérem a http://127.0.0.1:8080-as címen, de ott érdekes távirányítóval konfigurálni.
Sabertooth159

HozzászólásSzerző: maxhim » 2018.12.09. 14:17

Szedd le a ZetaTorrent--et, én azt használom. Be lehet állítani a gyökérmappát is célmappának, hidd el, ez nem túl sűrűn fordul elő más programoknál :) Ami még tudja, az a tTorrent, nekem ez is fel van telepítve. Sajnos a DUNE nem tudja kihasználni az 1000-es netem sebességét, így én azt csinálom, hogy leszedem PC-re a torrent-et, majd FileZilla-val a DUNE-re másolom. Így is bőven gyorsabb, mintha direktbe a DUNE merevlemezére szedném. Sajnos szerintem ennyit tud torrent terén a ez a médialejátszó...
maxhim

HozzászólásSzerző: Kyle » 2018.12.06. 14:18

somkutim írta:Vásároltam egy Duna HD Pro 4K-t, de sehol nem találok rajta torrentezésre jó alkalmazást...

Egyrészt telepíthetsz bármilyet erre a célre a Play Store-ból, másrészt rajta is van ár az OpenWRT alrendszerben. Utóbbiről írunk hamarosan egy részletes leírást, de megtalálod az OpenWRT-t az Android beállítások között.
Kyle
Adminisztrátor

Következő

Vissza: A torrentkliens használata